MultiplexDX získala investíciu 1 mil. eur

Vyskum.jpg
Foto: STU

Do biotechnologickej firmy vložili peniaze americký investor Ronald Cook a členovia platformy Crowdberry

Slovenská biotechnologická firma MultiplexDX vedca Pavla Čekana získala minulý týždeň od amerického investora Ronalda Cooka a investorov z platformy Crowdberry investíciu jeden milión eur.

Ako informovala spoločnosť, ide o najväčšiu investíciu, ktorú získala slovenská biotechnologická firma. Investori sa stali spolumajiteľmi spoločnosti. Firma však aj naďalej hľadá ďalších spoluvlastníkov.

Vybudujú laboratórium

Zakladateľ firmy Pavol Čekan označil túto investíciu za dôležitý míľnik pre firmu a celosvetový vývoj personalizovanej diagnostiky rakoviny.

„Investíciu použijeme najmä na rozšírenie firemnej infraštruktúry vrátane špičkového laboratória na Slovensku, marketing a predaj našich produktov,“ uviedol.

MultiplexDX vyvíja personalizované diagnostické onkologické testy, ktoré pomôžu navrhnúť presnejšiu liečbu a vylúčiť nesprávnu diagnózu.

Prvú komerčnú investíciu 400 tisíc eur MultiplexDX získala v roku 2016 od Neulogy Ventures, ktorá je aj naďalej aktívna vo vlastníckej štruktúre spoločnosti. V júli 2018 získala spoločnosť navyše grant od ministerstva školstva vo výške 176 tisíc eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom