Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica
Foto: Thinkstock
21. 02. 2019 14:48 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

MZ: Na stratifikácii nemocníc pracujeme veľmi precízne

Materiál o stratifikácii je aktuálne vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní

Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ) podľa hovorkyne Zuzany Eliášovej pracuje na projekte stratifikácie nemocníc veľmi precízne a pedantne.

„Nakoľko ide o prelomový krok po 14 rokoch, ktorý je tak potrebný pre skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti, považujeme za nevyhnutné, aby bol doprecizovaný do detailov,“ uviedla hovorkyňa pre agentúru SITA.

Cieľom ministerstva je, aby projekt viedol ku skvalitneniu poskytovania zdravotnej starostlivosti v prospech pacienta. Materiál o stratifikácii je aktuálne vo vnútrorezortnom pripomienkovom konaní.

Eliášová: Sme v termíne

Ministerstvo už informovalo o tom, že materiál o stratifikácii má byť predložený do medzirezortného pripomienkového konania v priebehu prvého kvartálu tohto roka. „Preto sme za to, že sme v termíne, ktorý sme aj oficiálne garantovali,“ zhodnotila Eliášová.

Projekt stratifikácie je podľa ministerstva jednou z najzásadnejších zmien v oblasti lôžkovej zdravotnej starostlivosti, jej cieľom je efektívnejšie využitie lôžkových kapacít, kvalitnejšia a bezpečnejšia zdravotná starostlivosť pre pacienta, ale zároveň posilnenie lôžok na poskytovanie dlhodobej starostlivosti.

Pacient tak v budúcnosti bude mať podľa rezortu kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a následne sa bude doliečovať bližšie k miestu svojho bydliska.

„Na stratifikácii sme spolupracovali so všetkými zdravotnými poisťovňami, analytickými jednotkami a s odbornými spoločnosťami tak, aby v nej rezonoval medicínsky rozmer a v žiadnom prípade nebola na úkor poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ dodala Eliášová.

Skvalitnenie ústavnej zdravotnej starostlivosti

V roku 2018 predstavilo MZ koncepciu stratifikácie nemocníc, ktorej cieľom je do roku 2030 výrazne skvalitniť ústavnú zdravotnú starostlivosť.

V súčasnosti existujú medzi nemocnicami veľké rozdiely v kvalite, nový projekt by mal podľa informácií zverejnených na stránke ministerstva zabezpečiť vysokú úroveň starostlivosti vo všetkých nemocniciach.

Odporúčané články

Zadlžené nemocnice spotrebujú aj ušetrené peniaze, analytik poukazuje aj na chyby stratifikácie Krajčí sa v prípade stratifikácie obáva dlhšieho čakania na výkony

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X