MZ vyhlásilo súťaž na projekt Rázsoch aj stavbu detenčného ústavu

Nemocnica Rázsochy
Foto: SITA / Michal Burza
Projekt prípravy Rázsoch si vyžiada 17,5 milióna eur. Na stavbu detenčného ústavu sa predpokladá 18 mil. eur.

Ministerstvo zdravotníctva v piatok vyhlásilo verejné súťaže na dva veľké projekty. Prvým je komplexná príprava projektu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava na Rázsochách.

Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na 17,5 mil. eur. Určená bola na základe prieskumu trhu. Informovala o tom hovorkyňa MZ Zuzana Eliášová.

Univerzitná nemocnica bude centrom excelentnosti spôsobilým poskytovať komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti. Pacientom bude poskytovať rýchlu nadštandardnú diagnostiku a liečbu.

Razsochy_podpis.jpg
Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská pri podpise zmluvy o búraní skeletu na Rázsochách | Foto: MZ SR

Zároveň sa stane centrom pre výskum a vzdelávanie v lekárskych i nelekárskych študijných programoch.

„Naším záujmom je, aby nová univerzitná nemocnica bola moderným zdravotníckym zariadením s prepracovanou logistikou, využívajúcou unikátne zariadenia, smart technológie šetrné k životnému prostrediu, ktoré zároveň umožňujú vysoko efektívnu prevádzku,“ vysvetlila šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská.

Predmet zákazky zahŕňa:

  • programovanie, plánovanie, urbanisticko-architektonické riešenie a vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva pre prípravu realizácie stavby a autorského dohľadu nad realizáciou stavby UNB v lokalite Rászochy,
  • poskytnutie služieb presahujúcich rámec vyššie uvedených činností spočívajúcich v poradenstve a v manažmente zdravotnej starostlivosti.

Detenčný ústav

Ministerstvo vyhlásilo aj verejnú súťaž na dlho očakávaný detenčný ústav v Hronovciach.

Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na cca 18 miliónov eur. Určená bola v súlade s protokolom o vykonaní štátnej expertízy Ministerstva dopravy a výstavby SR.

„Nebezpeční, psychicky chorí zločinci a sexuálni devianti sú stále vo väzniciach alebo pod dohľadom lekárov v nemocniciach. Detenčný ústav to zmení. Je to ďalší výrazný posun v tejto problematike, ktorá sa riešila dlhé roky. Ojedinelé zariadenie svojho druhu, ktoré bude prvé na Slovensku, je nesmierne potrebné pre systém,“ vysvetlila Kalavská.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNB Rázsochy Univerzitná nemocnica Bratislava Rázsochy