Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica Rázsochy
Foto: SITA / Michal Burza
31. 05. 2019 9:48 Zdravotnícke zariadenia od SITA

MZ vyhlásilo súťaž na projekt Rázsoch aj stavbu detenčného ústavu

Projekt prípravy Rázsoch si vyžiada 17,5 milióna eur. Na stavbu detenčného ústavu sa predpokladá 18 mil. eur.

Ministerstvo zdravotníctva v piatok vyhlásilo verejné súťaže na dva veľké projekty. Prvým je komplexná príprava projektu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava na Rázsochách.

Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na 17,5 mil. eur. Určená bola na základe prieskumu trhu. Informovala o tom hovorkyňa MZ Zuzana Eliášová.

Univerzitná nemocnica bude centrom excelentnosti spôsobilým poskytovať komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti. Pacientom bude poskytovať rýchlu nadštandardnú diagnostiku a liečbu.

Razsochy_podpis.jpg
Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská pri podpise zmluvy o búraní skeletu na Rázsochách | Foto: MZ SR

Zároveň sa stane centrom pre výskum a vzdelávanie v lekárskych i nelekárskych študijných programoch.

„Naším záujmom je, aby nová univerzitná nemocnica bola moderným zdravotníckym zariadením s prepracovanou logistikou, využívajúcou unikátne zariadenia, smart technológie šetrné k životnému prostrediu, ktoré zároveň umožňujú vysoko efektívnu prevádzku,“ vysvetlila šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská.

Predmet zákazky zahŕňa:

  • programovanie, plánovanie, urbanisticko-architektonické riešenie a vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva pre prípravu realizácie stavby a autorského dohľadu nad realizáciou stavby UNB v lokalite Rászochy,
  • poskytnutie služieb presahujúcich rámec vyššie uvedených činností spočívajúcich v poradenstve a v manažmente zdravotnej starostlivosti.

Detenčný ústav

Ministerstvo vyhlásilo aj verejnú súťaž na dlho očakávaný detenčný ústav v Hronovciach.

Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na cca 18 miliónov eur. Určená bola v súlade s protokolom o vykonaní štátnej expertízy Ministerstva dopravy a výstavby SR.

„Nebezpeční, psychicky chorí zločinci a sexuálni devianti sú stále vo väzniciach alebo pod dohľadom lekárov v nemocniciach. Detenčný ústav to zmení. Je to ďalší výrazný posun v tejto problematike, ktorá sa riešila dlhé roky. Ojedinelé zariadenie svojho druhu, ktoré bude prvé na Slovensku, je nesmierne potrebné pre systém,“ vysvetlila Kalavská.

Odporúčané články

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb chce kúpiť liečivá pre krv a krvotvorné orgány Všeobecná zdravotná poisťovňa opäť kupuje liečivá pre krv a krvotvorné orgány

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: Štyroch turistov v poľských Tatrách zabili blesky, boli medzi nimi aj deti Objednávka vraždy Žilinku bola priorita, ale zomrieť mala údajne aj jeho žena a deti Spolupráca Smeru-SD, SNS a Mostu-Híd sa po vypršaní koaličnej dohody nekončí, vyhlásil Fico Obchodná ulica v Bratislave bude bezpečnejšia, primátor Vallo otvoril novú policajnú stanicu K bodnutému mužovi v Hlohovci privolali policajtov, ale počas prevozu do nemocnice zomrel Foto: Agresívneho vodiča museli spacifikovať policajti, na urgente mal podstúpiť krvné testy Húfnice Zuzana 2 pomôžu slovenskej armáde aj priemyslu, hovorí Martin Dušanič z SOPK (rozhovor)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X