Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
|
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Liga proti rakovine
30. 04. 2019 13:14 Ostatné od SITA

Na Deň narcisov vyzbierali v Bratislave 223-tisíc eur

Liga proti rakovine oznámila finálny výsledok zbierky na Deň narcisov pre Bratislavu a Košice. V hlavnom meste sa vyzbieralo 223 024,45 eur. Košičania prispeli 66 023,90 eurami. Finálne výsledky v rámci celého Slovenska budú známe v druhej polovici mája.

„Každý rok sme vďační za vyzbieranú sumu peňazí, nech je akákoľvek,“ uviedla výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová.

„Kampaň silno zarezonovala a tisíce ľudí si spomenuli na niekoho, kto bojuje alebo bojoval s rakovinou. Ľudia sa zdôverili, na koho myslia, v komentároch na sociálnych sieťach verejne, alebo spomínali vo vlastných myšlienkach pri prevzatí narcisu od dobrovoľníka,“ konštatovala Kováčová.

Dennarcisov_2019 pocitanie.jpg
Foto: Liga proti rakovine

V minulom roku sa počas Dňa narcisov vyzbieralo v uliciach 1 027 086,31 eur. Čistý výnos – 982.222,72 eur počas uplynulého roka LPR použila na zastrešenie a realizáciu psychosociálnych projektov pre onkologických pacientov, na podporu nemocničných a zdravotníckych zariadení, výskumu a v neposlednom rade aj na podporu informovanosti o prevencii a zdravom životnom štýle.

Ako použijú peniaze

Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov v rámci celého Slovenska použije LPR na pokračovanie overených a užitočných projektov určených  na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

K nim patria: bezplatná Onkoporadňa (0800 11 88 11), Sieť psychológov – bezplatné individuálne i skupinové poradenstvo, Rodinná týždňovka, Relaxačné pobyty pre pacientov, Ubytovacie zariadenia pre rodičov detí liečených na rakovinu, Jednorazový finančný príspevok v hmotnej núdzi a pod.

Z výnosu Dňa narcisov sa pravidelne podporujú aj aktivity v oblasti prevencie a informovanosti verejnosti o predchádzaní onkologickým ochoreniam. Časť získaných zdrojov sa poskytuje i na obstaranie nevyhnutného prístrojového vybavenia nemocničným, zdravotníckym zariadeniam, paliatívnym oddeleniam, hospicom. Finančne sú podporené i menšie občianske združenia pracujúce s onkologickým pacientom či výskum v oblasti onkológie.

Odporúčané články

Národný onkologický ústav chce kúpiť CT prístroj, plánuje modernizovať vybavenie Narcis, kráľovská koruna či ruky. Poznáte symboly kampaní?

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Foto: Cyklista neprežil zrážku s Octaviou, vodič sa zrejme dostatočne nevenoval riadeniu Kotleba mal podržať Ficovu vládu za to, že ich nezrušia, odkrýva Kočnerova Threema Aktualizované: Začiatok týždňa je horúci, pre niektoré okresy je vydaná aj výstraha prvého stupňa Minimálna mzda má budúci rok tvoriť polovicu z očakávanej priemernej mzdy Video: Zadržaný supertanker Adrian Darya 1 vyplával do medzinárodných vôd

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X