Na Deň narcisov vyzbierali v Bratislave 223-tisíc eur

|
Foto: Liga proti rakovine

Liga proti rakovine oznámila finálny výsledok zbierky na Deň narcisov pre Bratislavu a Košice. V hlavnom meste sa vyzbieralo 223 024,45 eur. Košičania prispeli 66 023,90 eurami. Finálne výsledky v rámci celého Slovenska budú známe v druhej polovici mája.

„Každý rok sme vďační za vyzbieranú sumu peňazí, nech je akákoľvek,“ uviedla výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová.

„Kampaň silno zarezonovala a tisíce ľudí si spomenuli na niekoho, kto bojuje alebo bojoval s rakovinou. Ľudia sa zdôverili, na koho myslia, v komentároch na sociálnych sieťach verejne, alebo spomínali vo vlastných myšlienkach pri prevzatí narcisu od dobrovoľníka,“ konštatovala Kováčová.

Dennarcisov_2019 pocitanie.jpg
Foto: Liga proti rakovine

V minulom roku sa počas Dňa narcisov vyzbieralo v uliciach 1 027 086,31 eur. Čistý výnos – 982.222,72 eur počas uplynulého roka LPR použila na zastrešenie a realizáciu psychosociálnych projektov pre onkologických pacientov, na podporu nemocničných a zdravotníckych zariadení, výskumu a v neposlednom rade aj na podporu informovanosti o prevencii a zdravom životnom štýle.

Ako použijú peniaze

Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov v rámci celého Slovenska použije LPR na pokračovanie overených a užitočných projektov určených  na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

K nim patria: bezplatná Onkoporadňa (0800 11 88 11), Sieť psychológov – bezplatné individuálne i skupinové poradenstvo, Rodinná týždňovka, Relaxačné pobyty pre pacientov, Ubytovacie zariadenia pre rodičov detí liečených na rakovinu, Jednorazový finančný príspevok v hmotnej núdzi a pod.

Z výnosu Dňa narcisov sa pravidelne podporujú aj aktivity v oblasti prevencie a informovanosti verejnosti o predchádzaní onkologickým ochoreniam. Časť získaných zdrojov sa poskytuje i na obstaranie nevyhnutného prístrojového vybavenia nemocničným, zdravotníckym zariadeniam, paliatívnym oddeleniam, hospicom. Finančne sú podporené i menšie občianske združenia pracujúce s onkologickým pacientom či výskum v oblasti onkológie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie LPR Liga proti rakovine