Na exekučnú amnestiu od Dôvery reagovalo viac ako štyritisíc dlžníkov

Exchange rate, money in rise
Foto: Thinkstock.com

Spolu zaplatili dva milióny eur, pričom vďaka amnestii sa ukončilo 11 tisíc exekučných konaní.

Na exekučnú amnestiu od Dôvery reagovalo viac ako štyritisíc dlžníkov. Ako uviedli zástupcovia zdravotnej poisťovne v pondelok na tlačovej konferencii, spolu zaplatili dva milióny eur, pričom vďaka amnestii sa ukončilo 11 tisíc exekučných konaní.

„Cieľ získať aspoň časť peňazí z ťažko vymožiteľných pohľadávok sme naplnili. Sumu dva milióny eur chceme použiť na úhradu zdravotnej starostlivosti pre našich poistencov,“ zhodnotil generálny riaditeľ poisťovne Martin Kultan.

Už majú nárok na úhradu starostlivosti

Ak do 31. decembra 2017 zaplatili dlžníci na zdravotnom poistení polovicu istiny vymáhanej v exekúcii, poisťovňa ju zastavila, exekútorovi zaplatila trovy exekúcie a zvyšok dlhu ďalej nevymáhala.

Amnestia sa týkala starších exekúcií, teda tých, ktoré Dôvera podala na vymáhanie do 31. decembra 2015 a pri ktorých bol zostatok dlhu 100 eur a viac.

Dlžníkov poisťovňa vyzvala na úhradu dlhu listom s vyčíslením dlhu a s podrobným vysvetlením, ako treba postupovať. Po zaplatení dlhu, respektíve po zbavení sa všetkých exekúcií, majú dlžníci nárok na úhradu všetkej zdravotnej starostlivosti, vrátane plánovaných zákrokov v nemocnici či kúpeľnej liečby.

Poisťovňa očakáva zisk

Generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Martin Kultan zároveň informoval, že Dôvera očakáva za rok 2017 zisk vo výške približne cez 10 mil. eur. „Čo je zhruba jedno percento z predpísaného poistného,“ dodal. Bližšie informácie poskytne zdravotná poisťovňa, keď bude mať detailné čísla, na prelome marca a apríla.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom