Na internom oddelení žilinskej nemocnice chýba tretina lekárov, vedenie sa bojí najhoršieho

Koronavírus
V žilinskej nemocnici je množstvo lekárov a zdravotných sestier v domácej karanténe. Foto: www.facebook.com

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline má k 26. októbru v karanténe 76 lekárov, sestier a iných zdravotníckych zamestnancov. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej by výrazné oslabenie zdravotníckych tímov mohlo mať za následok ohrozenie neodkladnej zdravotnej starostlivosti.

Stav je alarmujúci

Generálny riaditeľ nemocnice Igor Stalmašek upozorňuje, že najvážnejšia situácia je na oddelení vnútorného lekárstva.

Viac o téme: Koronavírus

„Na internom oddelení sme z dôvodu ochorenia COVID-19 prišli už o takmer tretinu lekárov. Personál, ktorý nám ostal, pracuje na oddelení vnútorného lekárstva, na urgentnom príjme a v pandemickom pavilóne, čo vzhľadom na ďalší očakávaný vývoj kapacitne nebudeme vedieť zvládnuť. Momentálne ide skutočne o alarmujúci stav,“ uviedol Stalmašek s tým, že len v pandemickom pavilóne za prvý týždeň jeho fungovania hospitalizovali 36 pacientov.

Nemocnica prosí o pomoc

Žilinská nemocnica sa obracia s prosbou o pomoc na lekárov v odbornostiach vnútorné lekárstvo, pneumológia a ftizeológia, infektológia.

„Privítame dočasnú výpomoc v službách na oddelení vnútorného lekárstva, jednotke intenzívnej starostlivosti či ambulancii urgentného príjmu a budeme radi, ak nájdeme odborníkov i do pandemického pavilónu. Každá pomocná ruka je teraz maximálne potrebná,“ doplnil Stalmašek.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor StalmašekLenka Záteková
Firmy a inštitúcie FNsP ZA Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina