Na koronavírus zomrela ďalšia žena z DSS Pezinok, otestovali tisícky Slovákov a zvýšil sa aj počet vyliečených

Ilustračné foto: SITA (AP Photo/Rodrigo Abd)

Na Slovensku za posledný deň pribudlo 72 pozitívnych osôb s Covid-19.

V sobotu v laboratóriách otestovali 3323 vzoriek, z ktorých 3 251 bolo negatívnych. Na Slovensku máme celkovo 1 162 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 43 115.

„V nemocniciach je hospitalizovaných 212 pacientov, u 81 bolo ochorenie COVID-19 potvrdené, u 131 sa čaká na výsledky testov,“ informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Dodala, že na JIS sa nachádza osem pacientov a dvaja nakazení sú na umelej pľúcnej ventilácii.

Štatistiky sa rozšírili aj o 12. úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. „V Univerzitnej nemocnici Bratislava zomrela ďalšia žena z DSS Pezinok,“ uviedla Eliášová. Z celkového počtu obetí podľahlo ochoreniu Covid-19 sedem ľudí z DSS Pezinok.

Z ochorenia Covid-19 sa už vyliečilo 229 ľudí, z ktorých 56 bolo hospitalizovaných v nemocniciach a 173 sa vyliečilo v domácej izolácii. „Údaje o vyliečených hlásia regionálne úrady verejného zdravotníctva Úradu verejného zdravotníctva,“ doplnila Eliášová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRUNB Univerzitná nemocnica BratislavaÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR