Na očkovanie proti COVID-19 sa môžete objednať aj telefonicky, ministerstvo zriadilo novú infolinku

žena, mobil, senior
Najmä starší ľudia často nemajú podľa ministerstva prístup na internet či dostatočné zručnosti. Foto: ilustračné, Getty Images

Zaregistrovať seba alebo blízkych na očkovanie proti COVID-19 je už možné aj telefonicky. Túto možnosť ponúka call centrum rezortu zdravotníctva.

Viac o téme: Koronavírus

Po zavolaní si môže volajúci vybrať zo štyroch možností. Okrem registrácie na očkovanie môžu ľudia získať informácie k aktuálnym opatreniam, ale aj zmeniť termín testovania a očkovania. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva SR.

Infolinka je určená najmä starším ľuďom

Najmä starší ľudia často nemajú podľa ministerstva prístup na internet či dostatočné zručnosti. Ministerstvo zdravotníctva preto rozšírilo možnosti COVID-19 infolinky.

Na očkovanie môže záujemca registrovať seba alebo príbuzných aj na čísle 0800 174 174, zo zahraničia +421 270 074 174.

Zavolať na tieto čísla je možné aj pri zmene termínu očkovania, ale aj testovania, v rámci odberných miest v pôsobnosti rezortu.

Využívať by ste mali najmä registračný formulár

Rezort zdravotníctva však odporúča na registráciu na očkovanie využívať prioritne registračný formulár https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php.

Ten môžu vyplniť aj príbuzní. Pri registrácii môžu zadať svoj e-mailový a telefonický kontakt. Kapacity infolinky tak zostanú voľné pre ľudí, ktorí nemajú inú možnosť prihlásenia sa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR