Na Slovensku zomrelo na koronavírus ďalších šesť ľudí, najmladšia obeť mala 55 rokov

Koronavírus, pľúcny ventilátor, nemocnica, úmrtie
Koronavírus sa pričinil o to, že počet zomretých v minulom roku dosiahol na Slovensku vyše 59-tisíc osôb. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Na Slovensku pribudlo ďalších šesť potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Slovensko tak aktuálne eviduje podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva Zuzany Eliášovej 88 úmrtí na toto ochorenie.

Medzi obeťami sú aj 55-ročný muž, ktorý zomrel v Univerzitnej nemocnici v Martine, 71-ročný muž v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, 72-ročný muž v Univerzitnej nemocnici v Martine, 75-ročný muž v tej istej nemocnici, 81-ročný muž v nemocnici v Partizánskom a 83-ročný muž vo Fakultnej nemocnici v Trnave.

V nemocniciach je hospitalizovaných 614 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 520 z nich. Na jednotách intenzívnej starostlivosti je 20 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov.

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je 28 268, od začiatku vypuknutia ochorenia sa urobilo viac ako 606-tisíc laboratórnych testov. Aktívnych prípadov ochorenia je aktuálne 20 889.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Eliášová