Na Slovensku zostáva 122 aktívnych prípadov s Covid-19, laboratóriá otestovali vyše 2-tisíc ľudí

Covid 19 test
Ilustračné foto: SITA (AP Photo/David Zalubowski)

Za utorok pribudli tri pozitívne prípady ochorenia Covid-19, z ktorých dva sa podľa Ministerstva zdravotníctva SR vyskytli v karanténnych centrách. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Počet ľudí s potvrdeným koronavírusom tak na Slovensku stúpol na 1 526.

V utorok sa urobilo vyše 2 300 testov, laboratóriá spolu otestovali už takmer 182-tisíc vzoriek. Vyliečili sa ďalší traja pacienti. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak dosiahol číslo 1 375.

Nové prípady ochorenia boli z troch krajov

Chorobe nepodľahla žiadna ďalšia osoba, spolu zomrelo 28 ľudí s pozitívnym testom na Covid-19. Na Slovensku tak stále zostáva 122 aktívnych prípadov.

Ako informoval permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov stúpol o štyroch, aktuálne je ich 42. Z tohto počtu u troch pacientov bolo ochorenie Covid-19 potvrdené.

Žiadny pacient nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti a nikto nepotrebuje umelú pľúcnu ventiláciu. Kĺzavý medián zostáva na hodnote nula. V utorok zachytené pozitívne prípady boli z Košického, Prešovského a Nitrianskeho kraja.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií