Nakazených novým koronavírusom môže byť až 70 percent populácie, varuje Merkelová

Angela Merkelová
Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: archívne, SITA/AP.

Novým koronavírusom sa môže podľa epidemiológov nakaziť až 70 percent celkovej populácie. Varovala pred tým v stredu na narýchlo zvolanej tlačovej konferencii v Berlíne nemecká kancelárka Angela Merkelová.

„Musíme si byť vedomí toho, že ak je tu vírus, populácia zatiaľ na tento vírus nemá imunitu, a neexistujú zatiaľ vakcíny a liečba, tak infikované bude vysoké percento obyvateľstva – podľa expertov 60 až 70 percent,“ povedala nemecká kancelárka.

Hranice nezatvoria

Nemecko podľa Merkelovej nehodlá zatvoriť hranice, pretože tento spôsob boja proti koronavírusu nepovažuje za účinný. Európski lídri by sa mali podľa nej dohodnúť na tom, „ktoré opatrenia sú správne a efektívne, a ktoré nie“.

Viac k téme Koronavírus

„My v Nemecku sme v každom prípade toho názoru, že zatváranie hraníc nie je vhodnou odpoveďou na tento problém,“ dodala.

Pedantné testovanie obyvateľstva

V Nemecku doteraz zistili koronavírus u 1622 osôb a na respiračné ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus vyvoláva, zomreli v krajine traja ľudia.

To, že Nemecko má omnoho nižšiu mieru úmrtí medzi nakazenými ako väčšina iných krajín, sa vysvetľuje najmä tým, že krajina krátko po prepuknutí nákazy zaviedla veľmi pedantné testovanie obyvateľstva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela Merkelová