Národné centrum zdravotníckych informácií chce zaistiť bezpečnosť dát, kúpi softvérový balík

lekár
Foto: ilustračné, Thinkstock

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) chce kúpiť softvérový balík na zaistenie bezpečnosti dát. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky vyše 1,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Predmetom zákazky je obstaranie nových licencií a štandardnej licenčnej podpory aplikačných licencií SWACA. Ako agentúru SITA informoval hovorca NCZI Boris Chmel, systém SWACA predstavuje ucelené riešenie pre potreby vydávania a správy digitálnych certifikátov.

Doplnenie nových licencií

V súvislosti so spustením systému ezdravie a súvisiacim postupným pripájaním poskytovateľov zdravotnej starostlivosti vznikla súčasne aj požiadavka na doplnenie používateľských licencií a zvýšenie dostupnosti služieb overovania platnosti bezpečnostných certifikátov na potrebný počet,“ uviedol Boris Chmel.

Súčasný počet používateľských licencií je podľa hovorcu NCZI nevyhnutné doplniť o nové licencie na požadované množstvo, ktoré bude pokrývať potreby používateľov využívajúcich systém ezdravie.

Nie je rozdelená na časti

Zákazka nie je rozdelená na časti „vzhľadom na povahu predmetu zákazky, a to z dôvodu efektivity, účelnosti a centralizácie licencií a poplatkov za ich údržbu, nakoľko licencie sa neoddeliteľne predávajú spolu so štandardnou licenčnou podporou,“ uvádza sa v súťažných podkladoch.

Zákazka má trvať 12 mesiacov. NCZI požaduje zábezpeku vo výške 50 tisíc eur. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť je do 11. novembra tohto roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií