Národný onkologický ústav chce kúpiť CT prístroj, plánuje modernizovať vybavenie

ct
Foto: vZdravotnictve.sk

Národný onkologický ústav (NOÚ) chce kúpiť CT prístroj a plánuje aj modernizovať vybavenie. Informoval o tom agentúru SITA. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky 823 tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

V súčasnosti využívame na Rádiologickom oddelení v NOÚ dva CT prístroje. Prevádzku jedného sme spúšťali minulý rok, pričom ešte stále využívame aj druhý, pôvodný prístroj,“ pripomenul ústav.

Verejné obstarávanie má zabezpečiť výmenu pôvodného CT prístroja. „Ide o ďalší z krokov modernizácie prístrojového vybavenia nášho zdravotníckeho zariadenia, ktorý prispeje nielen ku skvalitneniu poskytovania zdravotnej starostlivosti, ale vďaka redukcii dávky žiarenia zvýši komfort pre pacientov a aj pre zdravotnícky personál,“ uviedol NOÚ.

Zároveň modernizujú priestory

Nový moderný CT prístroj, ktorý plánuje ústav zakúpiť, má slúžiť primárne na výkon širokého spektra intervenčných zákrokov, ako napr. punkcie pečene, rádiofrekvenčné ablácie tumorov v pečeni a pľúcach či zavádzanie drenov do patologických ložísk.

Súčasťou projektu bude aj modernizácia priestorov.

Zákazka má trvať 120 dní. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť je podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ do 11. septembra 2019.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NOÚ Národný onkologický ústav