Národný ústav detských chorôb v Bratislave chce kúpiť lieky za vyše 12 miliónov eur

lieky, dieťa, nemocnica
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) – Národný ústav detských chorôb v Bratislave chce kúpiť antineoplastické činidlá, liečivá pre výživovú sústavu a látkovú premenu, ale aj pre nervový systém a zmyslové orgány.

Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania a súťažných podkladov je celková odhadovaná hodnota zákazky vyše 12 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Každú časť zhodnotia samostatne

Predmetom zákazky, ktorý sa delí na časti, sú lieky s účinnými látkami Dinutuximab beta, Nusinersen, Alfa-agalzidáza, Alfa-alglukozidáza, Beta-agalzidáza, Galsulfáza, Idebenón, Idursulfáza a Imigluceráza.

Uchádzač môže predložiť ponuku na celý predmet zákazky alebo len jeho časti. Ponuky uchádzačov budú hodnotené samostatne pre každú časť.

Nákup financujú z vlastných zdrojov

Národný ústav detských chorôb bude nákup financovať z vlastných zdrojov a nevyžaduje zábezpeku ponuky. Dĺžka trvania zákazky v prípade všetkých jej deviatich častí je 24 mesiacov.

Podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ je lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 18. júla 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NÚDCH Národný ústav detských chorôb