Nemci sa pripravujú na jeseň s koronavírusom, plánujú nakúpiť vakcíny za 830 miliónov eur

Vakcína, COVID 19, peniaze, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nemecko plánuje vynaložiť ďalších 830 miliónov eur na nákup nových vakcín proti koronavírusu, ktoré umožnia krajine čeliť sérii možných variantov vírusu počas najbližšej jesene. Informoval o tom v stredu nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach.

Vo vyhlásení uviedol, že vláda prostredníctvom Európskej únie už objednala dostatok existujúcich vakcín, vrátane očkovacej látky proti variantu omikron, ktorú vyvíja nemecká firma BioNTech.

„Musíme byť pripravení na všetky eventuality,“ povedal minister zdravotníctva. „Nevieme, akým variantom budeme na jeseň čeliť,“ dodal.

Karl Lauterbach však nechal otvorenou otázku, či štvrtú dávku vakcíny proti koronavírusu budú odporúčať všetkým obyvateľom, a povedal, že to bude závisieť od variantu, ktorý príde v tomto roku.

Podľa platného februárového odporúčania zo strany nemeckého nezávislého poradného panelu pre vakcináciu by dodatočnú dávku vakcíny mali dostať ľudia vo veku nad 70 rokov a predovšetkým vysoko rizikové skupiny, vrátane obyvateľov domovov dôchodcov, ľudí s nedostatočnou imunitou a zdravotníkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karl Lauterbach