Nemecko sa zásobilo testami na koronavírus, týždenne môže otestovať až pol milióna ľudí

Koronavírus
Foto: SITA/AP

Zatiaľ čo v niektorých iných štátoch sa počet uskutočnených testov na prítomnosť koronavírusu počíta stále v desiatkach či stovkách za deň, Nemecku sa podarilo zásobiť testovacími sadami do takej miery, že bude schopné vykonávať až pol milióna testov týždenne.

Vo štvrtok to vyhlásil predstaviteľ nemeckého ministerstva zdravotníctva Lothar Wieler. Nemecko podľa neho už teraz uskutočňuje pravdepodobne najviac testov zo všetkých krajín, a to ako v celkových číslach, tak aj v priemere na počet obyvateľov.

Najvyššiu úmrtnosť má Taliansko

V Nemecku doteraz na ochorenie COVID-19 zomrelo 222 ľudí, prítomnosť koronavírusu ukázali testy u takmer 40-tisíc osôb.

Na celom svete sa novým koronavírusom nakazilo už vyše 487-tisíc ľudí a 22 020 osôb ochoreniu podľahlo. Najviac obetí, 7 503, si koronavírus vyžiadal v Taliansku, kde je zároveň alarmujúco vysoký, už vyše 10-percentný, podiel mŕtvych v porovnaní s celkovým počtom osôb, u ktorých sa potvrdila nákaza.

Situácia sa zhoršuje naďalej aj v Španielsku

V počte mŕtvych za Talianskom nasleduje Španielsko so 4 089, Čína s 3 287, Irán s 2 234, Francúzsko s 1 331, Spojené štáty s 1 054 a Veľká Británia so 465 obeťami.

Viac o téme: Koronavírus

Rakúsko hlási už 42 obetí a 6 001 nakazených, Poľsko štrnásť obetí a 1 085 nakazených a Maďarsko desať obetí a 261 nakazených. V Českej republike zaznamenali už šesť obetí a nákaza sa potvrdila u 1 775 ľudí, Ukrajina hlási päť obetí a 156 nakazených a na Slovensku bolo doteraz 226 pozitívnych testov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom