Nemecký minister zdravotníctva vyzýva na očkovanie, hrozí preťaženie kapacity nemocníc

Jens Spahn
Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn. Foto: SITA/AP

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn v sobotu vyzval obyvateľov, ktorí sa doteraz nenechali zaočkovať proti koronavírusu, aby tak urobili čo najskôr. Pokiaľ sa miera zaočkovanosti nezvýši, tak podľa neho hrozí, že kapacity nemocníc budú koncom roka preťažené v dôsledku náporu pacientov s ochorením COVID-19

Aby bola jeseň a zima bezpečná, potrebujeme najmenej päť miliónov ďalších očkovaní,“ napísal Spahn na sociálnej sieti Twitter.

Viac o téme: Koronavírus

V Nemecku je plne zaočkovaných viac ako 61 percent obyvateľov, čiže zhruba 50,9 milióna ľudí. Denná miera vakcinácie však klesá, kým nové prípady nákazy v posledných týždňoch pribúdajú. V sobotu v krajine hlásili 10 835 nových pozitívne testovaných osôb, týždeň pred tým ich bolo 10 303.

Počet očkovaných je príliš nízky, aby sa zabránilo preťaženiu zdravotníckeho systému,“ povedal Spahn pred denník Hannoversche Zeitung. Ako dodal, nezaočkované osoby predstavujú asi 90 percent pacientov, ktorí sa z následkov ochorenia COVID-19 v súčasnosti liečia na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jens Spahn