Nemocnica Komárno začala s búraním bývalých skladov, na mieste postavia nový urgent

Nemocnica Komárno
Foto: AGEL SK

V Nemocnici Komárno začali s búraním starej budovy. Tá má ustúpiť novému projektu, ktorý nemocnica chystá od budúceho roka. V pondelok o tom informovala tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s. Martina Pavliková.

Nevyužívaná budova

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, získala nenávratný finančný príspevok a z fondu IROP jej na rozvoj bolo schválených 9,2 mil. eur.

„Od budúceho roku pripravujeme výstavbu nového urgentného príjmu vrátane prepojenia troch budov v našej nemocnici,“ povedal riaditeľ Nemocnice Komárno Miroslav Jaška.

Stavebné stroje od 28. novembra 2019 začali s demoláciou roky nevyužívanej prízemnej budovy. „Je to budova bývalých skladov, ktorá slúžila na uskladnenie medicinálnych plynov a plnila aj funkciu kompresorovne, kde sa pripravoval stlačený vzduch pre medicinálne účely,“ informoval technicko-prevádzkový námestník nemocnice Marián Poliak.

Žiadajú o trpezlivosť

Likvidáciu budovy vrátane recyklácie vyše 300 ton sute, rozoberania a odvozu vyše 1 100 m3 tehál a kameňa, plošnej úpravy terénu vykonáva spoločnosť Mataco – Junior, s.r.o. Komárno, ktorá zákazku získala ako víťaz výberového konania.

Nemocnica požiadala všetkých pacientov a návštevníkov nemocnice o trpezlivosť, pochopenie a ohľaduplné správanie sa v súvislosti s prebiehajúcimi stavebnými prácami.

„Tieto práce sú nevyhnutné, aby sme mohli v Komárne našu nemocnicu zmodernizovať, a tým prispieť k zvýšeniu komfortu pre pacientov a úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uzavrel riaditeľ nemocnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián PoliakMartina PavlikováMiroslav Jaška
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Komárno