Nemocnica Košice - Šaca má titul od FIFA

šaca Fifa
AGEL SK / Marcel Mikita

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, získala prestížny titul FIFA Medical Centre of Excellence. Rozhodnutie o jeho udelení je v rukách medzinárodnej futbalovej federácie FIFA.

„Na Slovensku sa Nemocnica Košice-Šaca týmto ocenením dostáva do spoločnosti najprestížnejších svetových športovo-medicínskych centier,“ informovala hovorkyňa Agelu Marta Csergeová.

Úrazy pri futbale sú najčastejším dôvodom ošetrenia na ortopedicko- traumatologických pracoviskách. The Fédération Internationale de Football Association (FIFA) sa rozhodla hrať aktívnu úlohu v podpore výskumu vo futbalovej medicíne. V roku 1994 zriadila FIFA Medical Assesment and Research Centre (F- MARC) a od roku 2005 vytvorila vo svete 49 FIFA Medical Centres of Excellence.

Akreditácia FIFA  Medical Centre of Excellence v Košiciach-Šaci je vyvrcholením úsilia kolektívu lekárov, ktorí si pred viac ako tromi rokmi dali za cieľ priblížiť svoje pracovisko najprestížnejším športovo-medicínskym centrám vo svete.

„Nadviazali sme na dlhoročnú tradíciu našej nemocnice, ktorá dlhé roky zabezpečovala viaceré reprezentačné výbery Slovenska v ľadovom hokeji, futbale, basketbale, hádzanej aj v ďalších športoch,“ uviedol zástupca primára ortopedického oddelenia Peter Polan.

Cieľom Medical Centre of Excellence Košice-Šaca  je zapojiť sa do  projektov  FIFA 11 pre zdravie, ktorý je určený na podporu zdravia a fyzickej aktivity detí školského veku.

„FIFA 11+ je preventívny program úrazov pohybového aparátu, ktorý by sme radi implementovali do škôl a futbalových oddielov. Program prevencie náhlej smrti pri športe je súčasťou kardiovaskulárneho skríningu u aktívnych športovcov aj ľudí, ktorí po dlhšej prestávke začínajú so športom. Do budúcna máme pripravené vlastné projekty zamerané na poranenia chrupky, regeneratívnu medicínu,  či výskum v oblasti meniskov, skrížených väzov,“ dodal Polan.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - Šaca