Nemocnica Krompachy má nový ultrazvukový prístroj za 25-tisíc eur

Ultrazvuk, Nemocnica Krompachy
Foto: AGEL SK

Nemocnici Krompachy, spol. s.r.o., ktorá je členom skupiny AGEL SK, pribudol úplne nový ultrazvukový prístroj. Nemocnica ho kúpila pre oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Jeho hodnota je 25 tisíc eur.

Prístroj je určený na kontrolu zavádzania centrálnych žilových katétrov. Využíva sa pri aplikácii zvodovej anestézy, pri punkcii hrudných alebo brušných výpotkov, ale je možné ho použiť aj na vyšetrenie pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

Použitie tohto prístroja v každodennej praxi anestéziológov zvyšuje bezpečnosť vykonávania invazívnych zdravotníckych výkonov, zvyšuje komfort tak pacienta, ako aj zdravotníckeho personálu,“ riaditeľ Nemocnice Krompachy Miroslav Kraus.

Nemocnica Krompachy spol. s r.o. zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50 000 obyvateľov. Nemocnica má 6 základných oddelení, 12 odborných ambulancií a oddelenia spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek. Od 1. 7. 2008 sa stopercentným vlastníkom Nemocnice Krompachy stala spoločnosť AGEL SK a.s.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Kraus
Firmy a inštitúcie Nemocnica Krompachy