Nemocnica v Brezne bude v stredu bez elektriny

Elektrina.jpg
Foto: Pixabay.com

Akútna zdravotná starostlivosť bude zabezpečená, ubezpečuje nemocnica

Celý areál Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Brezne bude v stredu 22. augusta od 8:00 do 18:00 bez dodávok elektrickej energie. Dôvodom je rekonštrukcia distribučnej siete Stredoslovenskej distribučnej.

„Väčšina pracovísk nebude vedieť vyšetriť pacientov a ambulancie nebudú ordinovať,“ informuje na svojej internetovej stránke nemocnica s tým, že bude zabezpečená akútna zdravotná starostlivosť.

Núdzové napájanie elektrickou energiou zabezpečí Nemocnica s poliklinikou v Brezne náhradným zdrojom – motorgenerátorom.

„Tým budú napájané len veľmi dôležité odberné miesta areálu nemocnice,“ uvádza oznam na stránke.

Na vyšetrenia nechoďte, preobjednajte sa

Väčšina pracovísk nebude vedieť vyšetriť pacientov, preto nemocnica žiada pacientov, aby nechodili na vyšetrenie 22. augusta a preobjednali sa. Ambulancie nebudú ordinovať a zatvorená bude aj rehabilitácia, rádio-diagnostické oddelenie a technicko-hospodárske zložky.

Breznianska nemocnica sa počas celého tohto roka pripravuje na veľkú rekonštrukciu. V tomto období sa robia prípravné práce, vypracúvajú sa podklady k verejným obstarávaniam a pokračujú ďalšie nevyhnutné aktivity.

Pre nutnosť prípravy priestorov na doteraz najväčšiu investičnú akciu sa jednotlivé pracoviská sťahujú do náhradných priestorov. Rekonštrukcia má byť hradená z veľkej časti z eurofondov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica s poliklinikou Brezno