Nemocnica v Komárne chce kúpiť vybavenie pre onkologické centrum za milióny eur

Nemocnica Komárno
Internistický pavilón Nemocnice Komárno Foto: AGEL SK

Nemocnica v Komárne, ktorá patrí do siete AGEL, chce kúpiť zdravotnícke vybavenie pre Komplexné onkologické centrum. Podľa oznámení o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota piatich zákaziek takmer 2,16 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Výrazne rýchlejšia diagnostika

“Predmetné verejné obstarávania súvisia s rozvojom Komplexného onkologického centra, tentokrát s finančným príspevkom Európskej únie,” uviedol pre agentúru SITA riaditeľ Nemocnice Komárno Miroslav Jaška.

Ako informoval, bude vybudovaný urgentný príjem spolu s tromi operačnými sálami, ktorý naviac prepojí chirurgické, gynekologické, interné, neurologické oddelenia a oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny.

“Pre pacienta to okrem zvýšeného komfortu prinesie výrazne rýchlejšiu diagnostiku, a tým pádom aj úspešnejšiu liečbu,” dodal. Termíny realizácie však neuviedol.

Prístroje pre operačné sály

Prvá zákazka sa týka prístrojového vybavenia operačných sál. Tu je celková odhadovaná hodnota takmer 478-tisíc eur bez DPH. Nemocnica požaduje zábezpeku vo výške 23-tisíc eur.

Druhá zákazka v predpokladanej hodnote 311-tisíc eur sa delí na dve časti. Monitor, anestéziu a ventilátor, ale aj monitoring a resuscitáciu. Zábezpeka pre prvú časť je vo výške 12-tisíc eur, pre druhú sa nepožaduje.

Tretia zákazka v predpokladanej hodnote vyše 579 tisíc eur sa týka počítačovej tomografie. Nemocnica pri nej požaduje zábezpeku vo výške 25 tisíc eur.

Zákazky trvajú dva mesiace

Predmetom štvrtej časti zákazky je zobrazovacia technika. Jej hodnota sa odhaduje na vyše 478-tisíc eur. Nemocnica tu požaduje zábezpeku vo výške 23 tisíc eur.

Posledná zákazka v predpokladanej hodnote vyše 313-tisíc eur sa delí na dve časti. Prvú časť verejného obstarávania tvorí dodanie lôžok, druhú stolov a svetiel. Nemocnica pre prvú časť nepožaduje zábezpeku, v prípade tej druhej je vo výške 13-tisíc eur.

Všetky zákazky budú trvať dva mesiace a podľa informácií zverejnených v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ sú lehoty na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť do 19. augusta 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Jaška
Firmy a inštitúcie Nemocnica Komárno