Nemocnica v Levoči bude mať nový centrálny príjem za viac ako 4,8 milióna eur

nemocnica levoča
Foto: AGEL SK

Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči bude mať nový centrálny príjem za viac ako 4,8 milióna eur.

V rámci neho dostane nemocnica aj nový monitoring, lôžka, EKG a defibrilátor. Bude mať tiež infúznu techniku, ale aj vybavenie operačných sál a sterilizátor.

Na financovaní projektu sa nemocnica podieľa 10 percentami. Ostatnú časť tvorí príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátny rozpočet SR.

Takmer päťmiliónová investícia

Ako agentúru SITA informovala Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, a. s., pod ktorú nemocnica patrí, nový centrálny príjem by mal byť dokončený v máji 2021.

Na financovanie projektu v celkovej hodnote 4 811 229,88 eura získala nemocnica financie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja z Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program v prioritnej osi 2 – Ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám. Z toho necelého pol milióna eur uhradí nemocnica z vlastného rozpočtu.

Vybudovaním centrálneho príjmu dosiahne naša nemocnica zvýšenie komplexnosti a kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a zlepšenie medicínskych ukazovateľov, ale aj hospitalizácie a využitia akútnych lôžok,“ uviedol riaditeľ nemocnice Viktor Halíř.

Zmeny k lepšiemu pre pacientov

Riaditeľ zároveň zdôraznil, že najdôležitejšie je, aby tieto zmeny pocítil v prvom rade pacient, a tak dostal včasnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť hodnú tretieho tisícročia.

Projekt je rozdelený na štyri časti. V rámci prvej sa bude realizovať prístavba, nadstavba, stavené úpravy a rekonštrukcia vnútorných a vonkajších priestorov existujúcich budov. Základný kameň nového centrálneho príjmu položili v utorok.

Súčasťou projektu sú aj opatrenia na zvýšenie energetickej hospodárnosti budov.

Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči

Levočská nemocnica je od roku 2008 členom skupiny AGEL SK. Poskytuje zdravotnú starostlivosť pre celý región Spiša, ale aj širšie okolie.

V súčasnosti má nemocnica 302 funkčných lôžok a poskytuje ústavnú zdravotnú starostlivosť na ôsmich lôžkových oddeleniach, na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, oddelení dlhodobej intenzívnej starostlivosti, pediatrickom, urologickom, chirurgickom, internom, neurologickom a psychiatrickom oddelení.

Nemocnica zároveň prevádzkuje niekoľko pracovísk spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek či špecializované ambulancie. Poskytuje služby jednodňovej zdravotnej starostlivosti a dopravnej zdravotnej služby. Prevádzkuje verejnú lekáreň a taktiež aj PAPS pre deti a dorast a pre dospelých.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Halíř
Firmy a inštitúcie VNsP LE Všeobecná nemocnica s poliklinikou