Nemocnica v Poprade súrne potrebuje ochranné rúška, zásoby pre pacientov sa míňajú

Nemocnica, ochranné rúško, lekár
Foto: ilustračné, Getty images

Nemocnica v Poprade sa v súvislosti s opatreniami, ktorých cieľom je predísť šíreniu nového koronavírusu, obracia na všetkých malovýrobcov či domácich výrobcov bavlnených rúšok s prosbou o ich darovanie.

Na vyšetrenie prichádzajú bez ochrany

„Nemocnica využíva všetky dostupné možnosti na získanie rúšok, no aj napriek viacerým podpísaným kontraktom zatiaľ nie sú dodávané v požadovaných množstvách. Keďže zásoby bavlnených rúšok pre prichádzajúcich pacientov sa míňajú rýchlejšie, ako sú dopĺňané, nemocnica hľadá všetky dostupné možnosti, ako ich zabezpečiť,“ uviedla hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda s tým, že ide výlučne o pomoc pre pacientov, ktorí z rôznych dôvodov prichádzajú na vyšetrenie alebo ošetrenie bez rúška.

Viac k téme Koronavírus

Keďže priemyselne vyrábané rúška sú momentálne nedostatkovým tovarom a súčasnú situáciu zatiaľ stále sprevádza nárast ochorení, darovanie akéhokoľvek množstva je jednou z mála ciest, ako je možné zabezpečiť nevyhnutné zásoby rúšok pre očakávaných pacientov.

Preventívne prostriedky

Odborníci sa podľa slov hovorkyne zhodujú v tom, že akékoľvek, nielen certifikované rúško, je základným preventívnym prostriedkom v súčasnej situácii.

Nemocnica zároveň vyzýva všetkých pacientov prichádzajúcich za nevyhnutným ošetrením, aby prichádzali s vlastnými rúškami a aj takouto cestou neodčerpávali existujúce zásoby bavlnených ochranných rúšok.

„V prípade, že máte možnosť darovať akékoľvek množstvo nepoužitých bavlnených ochranných prostriedkov, prosíme, prineste ich priamo do nemocnice a odovzdajte pracovníkom filtra na kontrole pri vstupe do nemocnice,“ vyzýva hovorkyňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sylvia Galajda
Firmy a inštitúcie Nemocnica Poprad