Počet pozitívne testovaných v prešovskej nemocnici stúpol na 16, pribudli tri nové prípady

infúzia, pacient, nemocnica
Pacient dostane infúziu, ktorá trvá približne 20 minút a po tejto infúzii ešte hodinu čaká v ambulancii, či sa nevyskytne vedľajšia reakcia. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove zaznamenali v stredu 26. marca ďalšie tri pozitívne testy pacientov na prítomnosť koronavírusu. Nákaza sa potvrdila u pacientov, ktorí sa vrátili zo zahraničia. Počet pozitívne testovaných pacientov v prešovskej nemocnici tak stúpol na 16.

Cestovateľská anamnéza

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa FNsP v Prešove Renáta Cenková, z trojice nových prípadov je hospitalizovaná jedna osoba. Ide o 63-ročnú pacientku z Kamienky (okres Stará Ľubovňa), ktorá sa vrátila z Rakúska.

Viac o téme: Koronavírus

V nemocnici je aj naďalej dvojica pozitívne testovaných dôchodcov z Giraltoviec a pacientka zo Spišského Podhradia, ktorá pracovala ako opatrovateľka v Rakúsku.

„Zdravotný stav ani jedného z pacientov si aktuálne nevyžaduje starostlivosť na Jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS), ani umelú pľúcnu ventiláciu. U troch pacientov má ochorenie ľahký priebeh u jedného stredne ťažký,“ konkretizovala Cenková.

Čakajú na výsledky ďalších vzoriek

Počet pozitívne testovaných pacientov v domácej karanténe sa zvýšil z 10 na 12. Pribudla 26-ročná pacientka z Bardejova, ktorá sa vrátila z Rakúska a 35-ročný pacient z Prešova, ktorý sa vrátil z Holandska.

Pozitívnu cestovateľskú anamnézu majú aj ďalší nakazení v domácej karanténe. „U všetkých má ochorenie ľahký priebeh,“ skonštatovala hovorkyňa.

Zdravotnícky personál prešovskej nemocnice odobral do stredy 280 vzoriek u pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19. Negatívnych bolo doteraz 231 vzoriek. „Čakáme na výsledky 33 vzoriek,“ dodala Cenková.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Renáta Cenková
    Firmy a inštitúcie FNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana Prešov