Nemocnica v Prešove zrekonštruovala gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

Novorodenec
Foto: Thinkstock

Do rekonštrukcie investovali vyše 40-tisíc eur

Priestory gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia I. Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove prešli rozsiahlou rekonštrukciou.

Budúce mamičky sa dočkali vynovených ambulantných priestorov, čakární, ale aj sociálnych zariadení. Pribudla tiež nová recepcia.

Nemocnica do rekonštrukcie tzv. starej pôrodnice investovala z vlastných prevádzkových prostriedkov vyše 40-tisíc eur s DPH. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa FNsP Prešov Renáta Cenková.

Vynovili aj ambulancie

Ako uviedla Cenková, na prízemí Hlavného pavilónu sú pre budúce mamičky k dispozícii vynovené gynekologické ambulancie. Konkrétne ide o ambulanciu materno-fetálnej medicíny, príjmovú a konziliárnu ambulanciu, usg ambulanciu, ako aj kardiotokografické pracovisko.

Po rekonštrukcii pribudli komfortné kabínky pre pacientky, priestranná čakáreň a vynovené sociálne zariadenia.

Sesterský sektor tvorí recepcia, miestnosti na odbery a kartotéku. Celkovú atmosféru dotvárajú aj farby interiéru a fotografie na stenách.

Vymenili vodoinštaláciu aj elektrinu

„Tehotenstvo je v živote ženy nesmierne dôležité. Správny vývoj plodu je sledovaný pomocou špecializovanej diagnostiky a rôznych druhov vyšetrení, a preto sme radi, že ich môžeme našim pacientkam ponúkať v zrekonštruovaných priestoroch, ktoré zvýšia komfort a kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ uviedla primárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia I. Marianna Horanská.

Súčasťou stavebných prác bola okrem architektonicko-stavebného riešenia aj kompletná výmena starej elektroinštalácie. „

Zároveň sme uskutočnili opravy vodovodných a kanalizačných rozvodov s výmenou zariaďovacích predmetov a osadili sme antistatické podlahy. Steny čakárne sme vyzdobili motívmi mamičiek a bábätiek, čím budúcim mamičkám spríjemníme návštevu nášho zdravotníckeho zariadenia,“ doplnil technický námestník nemocnice Marián Strýček.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie I. FNsP J. A. Reimana Prešov je situované v Hlavnom pavilóne, čo je najstaršia budova tohto zdravotníckeho zariadenia. Pacientom slúži už od roku 1935, a preto si vyžaduje množstvo investícií. P

rešovská nemocnica je treťou najväčšou slovenskou nemocnicou, jej súčasnosťou sú dve gynekologicko-pôrodnícke oddelenia. Na oboch príde ročne na svet približne 2 500 bábätiek.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FNsP PO Fakultná nemocnica J.A. Reimana Prešov