Nemocnica v Šaci má zatiaľ jedného pacienta na pľúcnej ventilácii, no aj štyroch pozitívnych zamestnancov

Nemocnica, koronavírus
Protilátkami by mali liečiť pacientov, ktorým hrozí najväčšie riziko najhoršieho priebehu ochorenia. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V Nemocnici Košice – Šaca sú momentálne hospitalizovaní dvaja suspektní pacienti a jeden pacient na umelej pľúcnej ventilácii. Evidujú štyroch pozitívnych zamestnancov, piati sú v karanténe. Informovala o tom Martina Pavliková z Agel SK.

Situácia sa zhoršuje

„Situácia v našom regióne sa zhoršuje. Nemocnica robí všetky kroky a opatrenia pre to, aby nedošlo k obmedzeniu elektívnej zdravotnej starostlivosti vrátane plánovaných operácií. Všetky naše odporúčania a obmedzenia, ktoré sú uverejnené aj na našich portáloch, sú v súlade s nariadeniami Ministerstva zdravotníctva SR a platným COVID automatom a smerujú k ochrane nielen zdravotníka, ale aj pacienta či jeho sprievodu,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice – Šaca Pavol Rusnák.

Od 13. septembra platí v zdravotníckom zariadení zákaz návštev. So súhlasom riaditeľa spoločnosti sú povolené návštevy len k dlhodobo hospitalizovaným a ťažko chorým pacientom, k zomierajúcim pacientom, kňazom za účelom podávania sviatostí a ostatným duchovným, pričom pre uvedené výnimky platia striktné pravidlá.

Povinné sú respirátory

Prichádzajúci musia byť kompletne zaočkovaní, 14 dní po druhej dávke dvojdávkovej vakcíny alebo 21 dní po jednodávkovej vakcíne, alebo 14 dní po akejkoľvek dávke, ak osoba prekonala ochorenie COVID-19 za ostatných 180 dní.

Testovaní od odberu PCR 72 hodín a Ag 24 hodín. Výnimku majú aj osoby po prekonaní ochorenia COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Pre výnimky, na ktoré sa nevzťahuje zákaz návštev, sú návštevné hodiny denne v čase od 14:00 do 16:00. Návšteva je povinná prekryť si dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu a vykonať hygienickú dezinfekciu rúk pri príchode aj odchode.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina PavlikováPavol Rusnák
Firmy a inštitúcie Nemocnica Košice - Šaca