Nemocnica v Starej Ľubovni plánuje veľký projekt za 7,5 milióna eur

Poprad_nemocnica.jpg
Ľubovnianska nemocnica | Foto: Nemocnica Poprad
Viac ako polovicu prác zafinancuje z európskych zdrojov

Ľubovnianska nemocnica, n. o., plánuje rekonštrukčné a ďalšie stavebné práce za 7,5 milióna eur. Z toho približne tri milióny eur investuje z vlastných zdrojov. Zvyšok bude financovaný zo zdrojov Európskej únie.

Ide o veľký projekt dobudovania kapacít a modernizácie infraštruktúry nemocnice.

„Pôjde o vybudovanie nového urgentného príjmu, rozšírenie kapacít rádiologického oddelenia, gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, chirurgického a detského oddelenia a komplexnú rekonštrukciu operačných a pôrodných sál,“ informoval agentúru SITA riaditeľ nemocnice Peter Bizovský.

Opravy, parkovanie, prístroje

V rámci veľkého projektu sa aktuálne pracuje na zateplení a rekonštrukcii strechy pavilónu A za 371-tisíc eur. „Cieľom prác je zvýšenie energetickej efektívnosti pavilónu. Tieto práce sú financované z vlastných zdrojov,“ priblížil riaditeľ nemocnice.

Práce by ma mali byť ukončené v auguste tohto roka. Nemocnica plánuje zároveň vybudovať parkovací dom za 800-tisíc eur. Na prístrojové vybavenie zrekonštruovaných priestorov pôjde podľa Bizovského milión eur.

Ľubovnianska nemocnica, n.o.

Poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre takmer 53-tisíc obyvateľov okresu Stará Ľubovňa. O progresívnom rozvoji nemocnice svedčí aj vyše 20-percentný podiel pacientov mimo spádovej oblasti nemocnice. Ročne odhospitalizuje viac ako 10-tisíc pacientov, ambulantne vyšetrí viac ako 80-tisíc pacientov a vykoná viac ako 200-tisíc laboratórnych, diagnostických a rehabilitačných výkonov. Nezisková organizácia vychádza z pragmatických potrieb regiónu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom