Nemocnica v Trstenej sa má zmeniť na komunitnú, riaditeľ Tholt hrozí hladovkou a chce vytvoriť stanový tábor

Nemocnica v Trstenej
Nemocnica v Trstenej sa má zmeniť na komunitnú. Foto: www.facebook.com

Riaditeľ Hornooravskej nemocnice s poliklinikou v Trstenej Marian Tholt je ochotný začať pred ministerstvom zdravotníctva alebo parlamentom tvrdú hladovku.

Vytvoríme stanový tábor

Z odozvy, ktorú dostávam, verím, že tam nebudem sám a vytvoríme poriadne veľký stanový tábor,“ uviedol v rozhovore pre denník Štandard Tholt.

Minulý týždeň sa totiž opätovne dozvedel, že nemocnica by sa na základe optimalizácie mala zmeniť na komunitnú.

Tholtove slová o hladovke nie sú nové, vlani v októbri ich vyslovil na protestnom zhromaždení na Orave. Následne on sám vyjadril spokojnosť po návšteve ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Po roku svoj názor mení.

Je sklamaný

Som veľmi sklamaný zo slov mnohých predstaviteľov v rámci kraja aj Slovenska. Argumentovali sme vecne, ale nikto nás nebral vážne. Počkalo sa, kým prídu voľby, a oklamali nás. Krátko pred Vianocami sa má zverejniť sieť optimalizácie nemocníc,“ uviedol v rozhovore Tholt.

Podľa Tholta ľudia z rezortu zdravotníctva nie sú kompetentní a nerozumejú danej problematike.

Nemajú zmapované, aká je situácia na Slovensku, čo sa týka štruktúry obyvateľstva, geografického rozloženia komunikačnej siete a hlavne potrieb ľudí v jednotlivých regiónoch. Nemôže byť na jednej osi päť regionálnych nemocníc a na Orave, kam vedie jedna cesta preťažená dopravou o dvesto percent, spraviť komunitnú nemocnicu. To absolútne nerešpektuje potreby nášho regiónu,“ dodal Tholt.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian TholtVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie Hornooravská nemocnica