Nemocnica v Zlatých Moravciach nekončí

Nemocnica_moravce.jpg
Nemocnica Zlaté Moravce | Foto: Agel SK

AKTUALIZOVANÉ – AGEL chce otvoriť nové oddelenie následnej starostlivosti

Nedostatok personálu v Nemocnici Zlaté Moravce viedol k fáme, že ju zatvoria. Spoločnosť AGEL SK a.s., ktorá prevádzkuje Nemocnicu Zlaté Moravce, to však popiera.

Zm_fama.jpg
Zdroj: Facebook

„Spoločnosť AGEL SK a.s. dôrazne odmieta anonymné tvrdenia, že plánuje nemocnicu zrušiť,“ uviedol predseda predstavenstva Agelu Michal Pišoja.

Práve naopak, zámerom spoločnosti je v roku 2019 v nemocnici otvoriť nové oddelenie následnej starostlivosti. To bude jedno z najväčších v regióne. Ďalším zámerom je rozbehnúť prevádzku vo viacerých chirurgických odboroch.

Cieľom spoločnosti je zabezpečiť lepšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre občanov mesta a celého regiónu, tvrdí AGEL SK.

Problémom v nemocnici je pohotovosť

Lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja Ľubomír Ševčík vydal 13. decembra opatrenie, v ktorom sa píše, že akútne stavy budú vyšetrené a hospitalizované v Nemocnici Levice. Prevádzkovateľ ambulantnej ústavnej pohotovostnej služby ho totiž informoval o nedostatočnom personálnom zabezpečení tejto služby.

Primátor Zlatých Moraviec Dušan Husár tvrdí, že pohotovosť bude fungovať zatiaľ minimálne do konca februára. „V súčasnosti sa hľadá model ako ďalej,“ povedal.

O vydanom opatrení krajského lekára sa dozvedel sprostredkovane až 2. januára. O situácii nevedeli ani mestskí poslanci.

„Musí sa zlepšiť komunikácia medzi nemocnicou a mestom. Zástupcovia AGEL SK a.s., vedenie mesta a poslanci sa dnes dohodli, že sa budú navzájom informovať o všetkých dôležitých skutočnostiach týkajúcich sa fungovania Nemocnice Zlaté Moravce,“ povedal pre agentúru SITA viceprimátor Marek Holub.

Ako dodal, nemocnica naďalej poskytuje zdravotnú starostlivosť v nezmenenom rozsahu a ľudia nemusia mať obavy, že by ich neošetrili.

Budú rokovať s vedením mesta

Vedenie spoločnosti AGEL SK a.s. iniciovalo stretnutie s vedením mesta a mestským zastupiteľstvom. Malo predstaviť svoje plány s fungovaním Nemocnice Zlaté Moravce.

Rokovania budú pokračovať aj v ďalších dňoch. Vedenie mesta sa stretne 7. januára s lekárom Nitrianskeho samosprávneho kraja. „Starostovia okolitých obcí okresu Zlaté Moravce sú pozvaní na pracovné stretnutie s predsedom predstavenstva Nemocnice Zlaté Moravce a.s. na 9. januára,“ informuje mesto na svojom webe.

Nemocnicu prevádzkuje AGEL SK a.s. od 1. januára 2017, dovtedy bola mestskou nemocnicou, pre samosprávu však predstavovala veľkú finančnú záťaž.

Priamy predaj 24 akcií nemocnice spoločnosti AGEL SK a.s. schválili mestskí poslanci v decembri 2016 napriek tomu, že lepšiu cenovú ponuku v súťaži predložila iná firma. Jednu akciu si ponechalo mesto. Zmluva s prevádzkovateľom je na 25 rokov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Zlaté Moravce