Nemocnica vo Svidníku bojuje proti zatvoreniu pôrodnice aj Dňom otvorených dverí

Novorodenec
Foto: Thinkstock

Budúci rodičia môžu spoznať prostredie pôrodnice v sobotu 26. mája

Budúci rodičia zo Svidníka a okolia môžu prísť spoznať prostredie, v ktorom mamičky privedú na svet svoje bábätko. Nemocnica Svet zdravia Svidník v sobotu 26. mája chystá pre verejnosť Deň otvorených dverí svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Na návštevníkov čakajú aj prednášky a venovať sa im budú odborníci i vedenie nemocnice.

Môžu spoznať aj personál

„Materstvo je významnou časťou života každej ženy a my chceme, aby aj jeho začiatok – pôrod – vyzeral tak, ako si ho mamičky predstavujú. Mnohé majú nedostatok informácií o ponuke pôrodnice a cítia strach z neznámeho prostredia,“ vysvetlil riaditeľ svidníckej nemocnice Slavko Rodák.

Počas dňa otvorených dverí tak môžu spoznať priestory nemocnice a porozprávať sa s personálom, ktorý sa o nich bude starať. „Dúfame, že im to pomôže prekonať obavy,“ dodal Rodák.

Súčasťou podujatia budú aj prednášky. Zdravotníci mamičkám po prehliadke oddelenia povedia viac o predpôrodnej príprave, pôrodnom pláne, samotnom pôrode i starostlivosti o novorodenca a dojčení. Záujemcom zodpovedia aj na prípadné otázky.

Pribudli dvaja lekári

Svidnícka pôrodnica čelila v januári tohto roku hrozbe zatvorenia. Pre nedostatok atestovaných gynekológov i nízky počet pôrodov sa sieť nemocníc Svet zdravia rozhodla ukončiť činnosť pôrodníckeho oddelenia vo Svidníku.

S ministerstvom zdravotníctva a s vedením kraja sa ale nakoniec dohodla na predĺžení prevádzky o jeden rok s tým, že pôrodnica musí dosiahnuť minimálnu hranicu 500 pôrodov ročne. Minulý rok bolo vo svidníckej nemocnici 352 pôrodov. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a sedem mamičiek priviedlo na svet dvojičky.

Nemocnica sa odvtedy snaží pôrodnicu opäť podporiť a podujatie Deň otvorených dverí je jednou z týchto aktivít. Vedenie nemocnice tiež doplnilo lekársky tím o dvoch pôrodníkov a absolvovalo rokovania s miestnymi ambulantnými gynekológmi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia Svidník