Nemocnica vo Zvolene umožňuje návštevy, musia však byť dodržiavané protiepidemické opatrenia

Nemocnica Zvolen

Nemocnica Zvolen umožňuje aj v súčasnosti návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach. Pandemická situácia v nemocnici je zatiaľ priaznivá a už dlhší čas nemali hospitalizovaného pacienta s koronavírusom.

Ako nemocnica uvádza v tlačovej správe, aby tento stav vydržal čo najdlhšie, je potrebné riadiť sa preventívnymi protiepidemickými opatreniami.

Návštevníci prechádzajú triedením

„Návštevy v našej nemocnici sú na lôžkových oddeleniach povolené v čase návštevných hodín, a to v pondelok až nedeľu v čase od 14:00 do 17:00. Každý návštevník je povinný pri vstupe na oddelenie prejsť triedením, podstúpiť meranie teploty, odobratie anamnézy a vypísanie Prehlásenia tretej strany, ktoré odovzdá sestre na oddelení a tvorí súčasť zdravotnej dokumentácie pacienta,“ objasňuje postup riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá.

„Prosíme všetkých, aby pravdivo informovali o svojom zdravotnom stave, uvádzali možné príznaky akútneho respiračného ochorenia alebo podozrenia nákazy COVID-19 a neohrozovali tak zdravie našich pacientov a zamestnancov nemocnice aj vzhľadom na možný príchod tretej vlny pandémie,“ dodala riaditeľka.

Musia dodržiavať pokyny

V prípade zistenia telesnej teploty nad 37 stupňov Celzia a pri príznakoch akútneho respiračného ochorenia je návštevník povinný bezodkladne opustiť nemocnicu a kontaktovať svojho všeobecného lekára.

Priamo na pracovisku návštevník musí dodržiavať všetky pokyny personálu týkajúce sa, hygienicko-epidemiologického režimu a pohybu po pracovisku. Rovnako má návštevník mať osobné ochranné pomôcky, dodržiavať čas a dĺžku návštevy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila Veselá
Firmy a inštitúcie Nemocnica Zvolen