Nemocnica Zvolen čelí obrovskému náporu pacientov, medzi hospitalizovanými sú aj rodičky

Tehotná žena, tehotenstvo, koronavírus, nemocnica
Nemocnica má tiež dve pozitívne testované rodičky umiestnené na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nemocnica Zvolen čelí veľkému náporu pacientov s ochorením COVID-19, pričom sú medzi nimi aj dve rodičky na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, zariadenie pre pacientov s koronavírusom zriadila takzvaný červený urgent a pacientov s ľahším priebehom lieči aj monoklonálnymi látkami.

O ich použití však musí rozhodnúť lekár, nemôžu si ich žiadať sami a tiež musia dodržať presnú postupnosť krokov.

Chod nemocnice zatiaľ ohrozený nie je

„K dnešnému dnu máme hospitalizovaných 61 pacientov s ochorením COVID-19, 47 máme umiestnených na štandardnom lôžku s kyslíkom, šiesti si vyžadujú zvýšenú starostlivosť na jednotke intenzívnej starostlivosti a vážny stav ďalších šiestich si vynútil ich napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Dve pozitívne testované rodičky sú aj na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Suspektných pacientov nemáme žiadnych. Chod nemocnice zatiaľ ohrozený nie je, ale sme v stave maximálneho nasadenia a transformácie aj oddelení aj personálu kvôli pacientom s koronavírusom,“ uviedla riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá.

Viac o téme: Koronavírus

Z radov zamestnancov je aktuálne mimo práce 13 zamestnancov, dvaja sú na pandemickej OČR.

Nemocnica využíva pomoc vojakov

Nemocnica bola nútená zriadiť COVID urgentný príjem, čo znamená, že je obmedzené prijímanie necovidových pacientov, hospitalizované budú len tie najzávažnejšie prípady.

Na výpomoc do zvolenskej nemocnice prišli aj šiesti vojaci z Ozbrojených síl SR. Vo vakcinačnom centre za minulý týždeň zaočkovali viac ako tisíc ľudí, z toho 220 prvou dávkou. Očkovať tu budú aj tento týždeň, vo štvrtok a v piatok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila Veselá
Firmy a inštitúcie Nemocnica Zvolen