Nemocnica Zvolen čiastočne redukuje plánované operácie, pre pacientov s COVID-19 vyčlenili ďalšie lôžka

Nemocnica s poliklinikou zvolen.jpg
Foto: google.maps.com

Zvolenská nemocnica pre aktuálnu situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19 čiastočne redukuje plánované operácie a pre pozitívnych pacientov vyčlenila ďalšie lôžka.

Platí zákaz návštev

Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, naďalej v nej funguje mobilné odberové miesto na bezplatné antigénové testovanie, ako aj na PCR testy, a v nemocnici platí zákaz návštev.

K dnešnému ránu (tzn pondelok 30. november 2020, pozn. ed.) eviduje Nemocnica Zvolen 36 pozitívnych pacientov na ochorenie COVID-19, pričom jeden je v karanténe.

Viac o téme: Koronavírus

„Na COVID oddelení poskytujeme zdravotnú starostlivosť za prísnych protiepidemiologických opatrení 32 pacientom, pričom traja si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 11 je suspektných (vykazujú príznaky ochorenia, pozn. redakcie SITA),“ uviedla riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá.

Po zlepšení sa vrátia do normálu

Nemocnica má k dispozícii 36 reprofilizovaných lôžok, ale vzhľadom na aktuálne počty vyčlenila ďalších 10 na ošetrenie suspektných pacientov.

„Boli sme nútení aj čiastočne redukovať plánované operácie, po zlepšení situácie sa, samozrejme, vrátime do normálu,“ doplnila riaditeľka.

Nemocnica za uplynulý týždeň vykonala na mobilnom odberovom mieste 514 PCR testov, z ktorých bolo 34 pozitívnych. Ďalších 551 záujemcov bolo otestovaných bezplatne antigénovými testami, 17 z nich malo pozitívny výsledok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila Veselá
Firmy a inštitúcie Nemocnica Zvolen