Nemocnica Zvolen kúpila infúzne pumpy a injekčné dávkovače

Infuzia
Foto: Thinkstock

Podľa nemocnice pomôžu pri diagnostike ochorení a ich liečbe

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, kúpila desať infúznych púmp a dvadsať injekčných dávkovačov v celkovej hodnote takmer 30-tisíc eur. Podľa tlačovej správy nemocnice ich rozdelili na na jednotlivé oddelenia, kde pomôžu pri diagnostike ochorení a ich liečbe.

Nové prístroje má jednotka intenzívnej starostlivosti interného oddelenia, geriatrické oddelenie, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, algeziologická ambulancia a interné oddelenie.

„Infúzne pumpy a injekčné dávkovače dnes tvoria štandardné prístrojové vybavenie moderných zdravotníckych pracovísk,“ uviedol riaditeľ zvolenskej nemocnice Ján Belanský.

Výhodou je najmä presnosť

Podľa neho je presnosť dávkovania lieku alebo kontrastnej látky mimoriadne dôležitá.

Infúzne pumpy regulujú množstvo tekutín, liekov alebo výživy, ktoré sa podávajú do obehového systému pacienta. Ich úlohou je spoľahlivé a kontinuálne dávkovanie infúzie a podávanie liekov v presne určenom množstve, počas 24 hodín.

Nemocnica Zvolen je nemocnica všeobecného typu. Zdravotnú starostlivosť poskytuje na desiatich lôžkových oddeleniach, kde ročne hospitalizuje približne 17-tisíc pacientov najmä zo spádovej oblasti okresov Zvolen, Detva a Krupina.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Zvolen