Nemocnica Zvolen začala stavať urgentný príjem, práce sú rozdelené na tri projekty

Urgentný príjem, urgent
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Úplne nový komplex urgentného príjmu začali v utorok stavať v Nemocnici Zvolen. Nemocnica na projekt „Modernizácia infraštruktúry pre zefektívnenie poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti“ získala nenávratný príspevok z Intergrovaného regionálneho operačného programu. Celková hodnota projektu aj so spolufinancovaním Nemocnice Zvolen je 7,1 milióna eur. Stavbu realizuje firma Chemkostav a.s. Michalovce, ktorá zvíťazila vo verejnej súťaži. Urgentný príjem má byť dokončený v lete 2021.

Tri stavebné projekty

Stavebné práce sú rozdelené na tri stavebné objekty. Prvým je kompletná rekonštrukcia a vybudovanie centralizovaného urgentného príjmu, druhým bude výstavba novej budovy pre Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny a posledným rekonštrukcia a vybudovanie troch nových moderných operačných sál.

Súčasťou projektu je v jeho druhej fáze aj dodávka zdravotníckej techniky, budovanie a modernizácia informačno-komunikačnej technológie vrátane vybavenia vysokorýchlostným internetovým pripojením a nákupom softvérového vybavenia.

Najmodernejšia starostlivosť

„Cieľom projektu je zmodernizovať zvolenskú nemocnicu tak, aby sme mohli poskytovať najmodernejšiu akútnu zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť s vyše 120-tisíc obyvateľmi. Výsledkom bude optimalizácia diagnostického a liečebného procesu pre pacientov s akútnym ochorením a vybudovanie najmodernejšieho diagnostického zázemia pre našich zdravotníkov. Projekt umožní zlepšenie využitia celého lôžkového fondu nemocnie a zabezpečí vyššiu dostupnosť lôžok pre akútnych pacientov,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Zvolen Ján Belanský.

Zvolenskú nemocnicu prevádzkuje od 1. júla 2010 spoločnosť AGEL SK a.s. člen skupiny AGEL, ktorá ju má v prenájme od Banskobystrického samosprávneho kraja vrátane hmotného aj nehmotného majetku. Nemocnica ročne hospitalizuje takmer 16-tisíc pacientov a na urgentných príjmoch ošetrí ročne približne 30-tisíc ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Belanský
Firmy a inštitúcie AGELChemkostav Michalovce