Nemocnice na Slovensku budú niekoľko týždňov poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť

infúzia, pacient, nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Fakultné, univerzitné a všeobecné okresné nemocnice, ktoré sú v zozname subjektov hospodárskej mobilizácie, budú pacientom poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Nariadilo im to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Viac o téme: Koronavírus

Príkaz na poskytovanie len neodkladnej zdravotnej starostlivosti s výnimkami bude platiť do 31. januára. Ministerstvo preto prosí o preplánovanie plánovaných úkonov pre pacientov, ktorým sa odsunutím zákroku nezhorší zdravotný stav, po tomto termíne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

„Štandardné realizovanie plánovaných zákrokov v nemocniciach bude v bežnom režime pokračovať len pri onkologických pacientoch alebo tých, ktorým sa v nemocniciach poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba. Liečba pri týchto diagnózach pokračuje v štandardnom režime,“ vysvetlil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Štátny tajomník MZ SR Peter Stachura doplnil, že rezort zároveň nemocnice požiadal o vyčlenenie minimálne 30 % z voľných nereprofilizovaných lôžok s prívodom kyslíka, aby boli pripravené na hospitalizáciu zvýšeného počtu pacientov s COVID-19.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Krajčípeter-stachura
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR