Nemocnice spustia časť plánovaných operácií, pacienti absolvujú 2-týždňovú karanténu

Zľava: Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: SITA/Branislav Bibel

Nemocnice spustia časť nevyhnutných plánovaných operácií. Na tlačovej besede o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič. Poradie operácií sa bude určovať na základe zdravotného stavu pacientov.

„Myslíme si, že prví, ktorí by mali mať bonus z našej zodpovednosti, sú práve títo chorí ľudia, ktorým odsúvaním operácií ohrozujeme zdravie,“ konštatoval premiér.

Viac o téme: Koronavírus

Ako uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí, v priebehu utorka alebo stredy vydá hlavný hygienik SR Ján Mikas metodický postup, ktorý bude upravovať, akým spôsobom budú pacienti na operácie indikovaní.

Pred operáciou budú musieť absolvovať dvojtýždňovú karanténu, následne pôjdu do zdravotníckeho zariadenia, kde im budú realizované predoperačné odbery a testovanie.

Krajčí dodal, že na tomto zozname budú všetky operácie, ktoré majú definované maximálne čakacie lehoty, aby sa nestalo, že niektorým pacientom sa vzhľadom na pandémiu zhorší zdravotný stav. „Chcem upokojiť všetkých občanov Slovenskej republiky, že budú operovaní tí, ktorí to nevyhnutne potrebujú a neznesú dlhší odklad,“ dodal šéf rezortu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán MikasMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR