Nemocnice v Banskobystrickom kraji zakázali návštevy, výnimku môže udeliť len primár

JIS, nemocnica, Taliansko, koronavírus
Nemocnice majú opäť takmer plné kapacity, čo sa týka COVID pacientov. Foto: ilustračné, SITA/AP

Nemocnice v Banskobystrickom kraji postupne prijímajú opatrenia v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou.

Od utorka 29. septembra až do odvolania zakázala návštevy pacientov na lôžkových oddeleniach Nemocnica s poliklinikou (NsP) Brezno. Dôvodom je nepriaznivá situácia v regióne okresu Brezno a snaha o zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Návšteva len u ťažko chorých

„Povolené sú len odôvodnené návštevy u ťažko chorých pacientov s písomným súhlasom primára oddelenia, ktoré doručí na vrátnicu NsP Brezno, n. o. s menom pacienta. Návšteva najviac dvoch rodinných príslušníkov musí použiť ochranné prostriedky – plášť, rúško a rukavice,“ informuje breznianska nemocnica na webovej stránke s tým, že bez písomného súhlasu primára príslušného oddelenia návšteva k pacientovi nebude umožnená.

Medzi prvými zakázala návštevy 12. septembra Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Žiari nad Hronom.

Stopku dostali aj sprevádzajúce osoby

Od piatka 25. septembra platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, pričom je tam zároveň zakázané prijímať sprevádzajúce osoby k denným pobytom.

Opatrenie prijala Detská nemocnica na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici. Návštevy sú od soboty 26. septembra zakázané aj v banskobystrickej Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta, kde v mimoriadnych situáciách, ako je prítomnosť otca pri pôrode alebo sprevádzanie umierajúceho, môže výnimku zo zákazu návštev udeliť prednosta kliniky alebo primár oddelenia.

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach nemocnice od pondelka 28. septembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DFNsP Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská BystricaFNsP FDR BB Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská BystricaNemocnica Breznovšeobecná nemocnica s poliklinikou v Žiari nad Hronom