Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ct_ilustr.jpg
Foto: Pixabay.com
8. 02. 2018 11:49 Zdravotnícke zariadenia od SITA

Nemocnice v Kráľovskom Chlmci a Miškovci budú spolupracovať

Projekt cezhraničnej spolupráce v oblasti teleradiológie medzi nemocnicami bude stáť vyše 430 000 eur.

Nemocnica v Kráľovskom Chlmci a župná nemocnica maďarskom Miškovci začali realizovať projekt cezhraničnej spolupráce Vytvorenie možnosti spolupráce v oblasti telerádiológie. Projekt realizujú v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko.

Celkový rozpočet je 430 128 eur, z ktorého 365 508 eur je príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Informoval o tom projektový manažér Gabriel Kiss.

V rámci projektu nemocnice obstarajú hardvér a softvér pre telerádiológiu – prenos dát – medzi oboma pracoviskami. Napojením CT prístroja, mamografu či sonografu je možná konzultácia nálezov na diaľku.

Snímky z Chlmca budú môcť konzultovať s Miškovcom

„Telerádiológia a zároveň telekonzultácia umožní, aby cestoval nález, nie pacient. Hlavný prínos pocítia pacienti, ktorí budú mať k dispozícii vyhodnotené výsledky vyšetrení rýchlejšie, bez zbytočného cestovania,“ konštatovala riaditeľka Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec Klára Hencelová.

Ako informoval Kiss, nemocnica v Kráľovskom Chlmci kupuje v súčasnosti CT. Bude napojené, rovnako ako ďalšie prístroje, na systém prenosu dát medzi obomi nemocnicami.

Lekári z Kráľovského Chlmca budú mať možnosť prenášať napríklad CT snímky i iné digitalizované dáta a na diaľku konzultovať s lekármi župnej nemocnice v Miškovci, ktorá má viacej odborníkov.

Začnú koncom roka

Zástupca riaditeľa Župnej univerzitnej nemocnice v Miškovci István Tóth vyslovil presvedčenie, že „výsledkom snaženia odborníkov partnerských nemocníc bude posilnená odborná podpora medzi partnermi a kvalita diagnostiky, umožní sa odborná konzultácia, spolupráca, a zvýši sa využiteľnosť rádiologických kapacít a technológií“.

Ukončenie projektu, ako aj spustenie fungovania telerádiológie medzi nemocnicami sa predpokladá koncom októbra 2018.

Odporúčané články

Ministerstvo zdravotníctva odštartovalo osvetu hygienických návykov Dechtice prídu o státisíce eur na obnovu zdravotného strediska, obec z toho viní lekárov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Platy popredných manažérov v USA narástli za štyridsať rokov o vyše tisíc percent Zákazník zastrelil čašníka na predmestí Paríža, na svoj sendvič vraj čakal pridlho Na Aljaške bolo teplo ako ešte nikdy, priemerná teplota bola v júli o tri stupne vyššia Tvrdý brexit môže viesť k nedostatku potravín, palív a liekov, hovorí prognóza britskej vlády Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Aktualizované: Pri Zavare havarovalo auto a začalo horieť, zomrela mladá spolujazdkyňa Aktualizované: Pri bombovom útoku Islamského štátu na svadbe v Kábule zahynuli desiatky ľudí Kimi Räikkönen si po šestnásťdňovom „záťahu“ uprostred sezóny nič nepamätal, priznáva v knihe

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X