Nemocnice v Žilinskom kraji majú na pľúcnej ventilácii 21 pacientov, situácia je zatiaľ stabilná

Koronavírus, nemocnica, hospitalizácia, umelá pľúcna ventilácia
Foto: SITA/AP

V siedmich nemocniciach na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je obsadených 21 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s ochorením COVID-19. Informoval o tom odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

Viac o téme: Koronavírus

Situácia v obsadenosti covidových lôžok je zatiaľ stabilná, v nemocniciach je hospitalizovaných 137 pacientov s koronavírusom. Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v trstenskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 29 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 25 nie je zaočkovaných.

„Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne osem pacientov s ochorením COVID-19, 27 covidových lôžok je obsadených v Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca a troch pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 70 pacientov s ochorením COVID-19. Najviac ich leží v Univerzitnej nemocnici Martin, kde sa starajú o 30 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 24 nie je zaočkovaných.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)