Nemocnice v Žilinskom kraji majú obsadených 40 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou pre ľudí s ochorením COVID-19

Koronavírus, nemocnica, pandémia
Foto: ilustračné, SITA/AP

V siedmich nemocniciach na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) je obsadených 40 lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s ochorením COVID-19. Informoval o tom odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

Po vianočných sviatkoch sa opäť mierne zvýšila obsadenosť covidových lôžok, v nemocniciach je hospitalizovaných 286 pacientov s koronavírusom.

Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 55 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 44 nie je zaočkovaných.

„Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 16 pacientov s ochorením COVID-19, 22 covidových lôžok je obsadených v Hornooravskej nemocnici Trstená a 16 pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 177 pacientov s ochorením COVID-19. Takmer polovica ich leží v martinskej Univerzitnej nemocnici, kde sa starajú o 87 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 67 nie je zaočkovaných.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)