Nemocnice v Žilinskom kraji sú takmer plné, s umelou pľúcnou ventiláciou sú voľné posledné dve lôžka

Nemocnica, koronavírus, Bulharsko
V siedmich nemocniciach na území kraja je s koronavírusom hospitalizovaných 441 ľudí. Foto: ilustračné, SITA/AP

Na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sú takmer na maximum vyťažené lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou pre pacientov s COVID-19. V siedmich nemocniciach je vyčlenených 50 takýchto lôžok, aktuálne ich je obsadených 48. Informoval o tom odbor zdravotníctva Úradu ŽSK.

K 90-percentnej hranici sa blíži aj obsadenosť reprofilizovaných lôžok, zo 498 ich je pacientmi s COVID-19 obsadených 441. Zo štyroch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK je najviac pacientov hospitalizovaných v čadčianskej nemocnici, kde sa momentálne starajú o 77 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 58 nie je zaočkovaných.

Viac o téme: Koronavírus

„Dolnokubínska nemocnica eviduje aktuálne 33 pacientov s ochorením COVID-19, 37 lôžok je obsadených v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou Trstená a 25 pacientov eviduje nemocnica v Liptovskom Mikuláši,“ uviedol odbor zdravotníctva.

V ostatných troch nemocniciach na území kraja je hospitalizovaných spolu 269 pacientov s ochorením COVID-19. Takmer polovica z nich leží v martinskej univerzitnej nemocnici, kde sa starajú o 129 ľudí nakazených koronavírusom, z ktorých 93 nie je zaočkovaných.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Žilina