Nemocnicu Zvolen trápi masívny výpadok zamestnancov, situácia je veľmi vážna

Nemocnica Zvolen
Nemocnica vo Zvolene bude mať čoskoro nový urgentný príjem. Foto: www.facebook.com

Nemocnica Zvolen stále rieši veľmi vážnu pandemickú situáciu. Ako zdravotnícke zariadenie informuje v tlačovej správe, aktuálne poskytujú zdravotnú starostlivosť takmer 80 pacientom s koronavírusom a musia sa vyrovnať s výpadkom takmer 70 zdravotníkov. Naďalej je zatvorené detské oddelenie, nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť a pomáhajú jej aj príslušníci Ozbrojených síl SR.

„K dnešnému dňu (1.marca, pozn. redakcie) evidujeme 65 hospitalizovaných s koronavírusom na štandardných lôžkach, osem pacientov si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, šiesti sa nachádzajú na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá s tým, že v posledných dňoch aj v tejto nemocnici zaznamenali vážny priebeh ochorenia COVID-19 aj u mladších vekových kategórií.

Viac o téme: Koronavírus

„Stále nám chýba celkovo 65 zamestnancov, z ktorých je 15 COVID pozitívnych,“ dodala riaditeľka a doplnila, že už 57 percent všetkých zamestnancov absolvovalo očkovanie obidvoma dávkami vakcíny proti koronavírusu. Ďalších zaočkujú po uplynutí lehoty po prekonaní koronavírusu, prípadne po návrate do práce.

V nemocnici stále platia prísne protiepidemické opatrenia, všetci pacienti pri prijímaní do nemocnice absolvujú aj antigénový, aj PCR test. Návštevy pacientov sú zakázané a otec pri pôrode môže byť rovnako len pri rešpektovaní a absolvovaní prísnych opatrení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila Veselá
Firmy a inštitúcie Nemocnica Zvolen