Neprišla vám pozvánka na druhú dávku vakcíny? Bratislavský kraj radí, ako máte postupovať

BSK: Veľkokapacitné očkovacie centrum
Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) počas vakcinácie proti Covid-19. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave zaočkovali už takmer 140-tisíc ľudí. Samosprávny kraj o tom informuje na svojej webovej stránke.

„Intenzita očkovania vo veľkokapacitnom centre BSK sa zvyšuje. Momentálne očkujeme až päť dní v týždni a podľa lekára kraja a riaditeľa Odboru zdravotníctva Tomáša Szalaya máme náročné obdobie ešte len pred sebou,“ uvádza samospráva.

„Čakajú nás najťažšie tri týždne. Budú sa prekrývať veľké masy preočkovania AstraZenecou spred desiatich týždňov a Pfizerom spred štyroch. Na budúci týždeň prejdeme na šesťdňový očkovací týždeň, aby sme to zvládli,“ skonštatoval Szalay.

Nie každému príde pozvánka

Druhé dávky trápia nielen očkovacie centrá, ktoré musia zvládnuť nápor, ale aj ľudí, čakajúcich na očkovanie.

Viac o téme: Koronavírus

„Nie každému príde zo systému Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) pozvánka. Ak vám do štvrtka nepríde SMS na druhú dávku do centra BSK, očakávanú cez víkend, využite náš webový formulár alebo príďte na konci očkovacieho dňa na NFŠ,“ vyzýva Szalay a dodáva, že cez víkend takto zaočkovali druhou dávkou viac ako 500 ľudí, ktorým neprišla pozývacia SMS.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Väčšina týchto ľudí využila náš prihlasovací formulár určený pre takéto prípady. Vraj už takýto formulár, konečne, pripravuje aj NCZI,“ doplnil.

Pozývacia SMS primárne pre AstraZeneca

Primárne je formulár BSK pre druhé dávky určený pre tých, na ktorých NCZI z akýchkoľvek dôvodov zabudlo a nedostali pozývaciu SMS na druhú dávku napriek uplynutiu lehoty 10 týždňov (AstraZeneca) resp. štyri týždne (Pfizer/BioNTech).

„Celkovo sa do nášho zoznamu ľudí, na ktorých zabudli s druhou dávkou, dostalo doteraz takmer 4-tisíc ľudí,“ spresnil Szalay, ktorý si myslí, že ide o vysoké číslo.

„Pôvodne som myslel, že zoznam bude slúžiť len pre AstraZenecu v súvislosti so stratou dát v NCZI počas štartu novej Čakárne v marci, ale keďže stovkám ľudí nechodí ani pozvánka na Pfizer, ktorým očkujeme od mája, tak už zbierame aj tých,“ uzavrel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Szalay
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)