I.neurologická klinika LF UK a UNB získala diamantové ocenenie

Neurológia
Foto: Thinkstock.com
Európska organizácia pre cievne mozgové príhody (European Stroke Organization – ESO) udelila I.neurologickej klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava, štatút Diamantového centra pre liečbu cievnych mozgových príhod.
Ako informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská, I.neurologická klinika LF UK a UNB sa v roku 2016 zapojila do iniciatívy Angels. Cieľom iniciatívy Angels je zvýšiť počet pracovísk v Európe, ktoré sú pripravené poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť.
„Sme jediné komplexné pracovisko v Slovenskej republike, ktoré je schopné postarať sa o pacienta s mozgovo-cievnou príhodou, vrátane endovaskulárnych výkonov nad rámec európskych štandardov a to 24 hodín denne a 7 dní v týždni,“ priblížil prednosta I.neurologickej kliniky LF UK a UNB Peter Turčáni.
Ročne je na tomto pracovisku hospitalizovaných približne 400 pacientov, z toho približne 350 pacientov s diagnózou akútneho mozgového infarktu. „Som veľmi rád, že aj naša nemocnica sa môže pochváliť týmto prestížnym diamantovým ocenením, ktoré udeľuje medzinárodná organizácia. Dokazuje to, že v našej nemocnici máme špičkové pracoviská na ktorých pracujú jedineční odborníci, ktorí dokážu pacientovi poskytnúť zdravotnú starostlivosť na najvyššej úrovni a neraz aj zachrániť život,“ dodal generálny riaditeľ UNB Juraj Kovács.
I.neurologická klinika poskytuje najvyššie a najkvalitnejšie služby v odbore neurológia. Klinika sa radí medzi najvýznamnejšie vedecké pracoviská Univerzity Komenského Bratislava a získala štatút Centra excelentnosti pre náhle cievne mozgové príhody v rámci operačného programu EÚ.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava