Nitrianska nemocnica redukuje plánované hospitalizácie a preventívne testuje všetkých pacientov

Nemocnica Nitra

Fakultná nemocnica v Nitre od utorka 20. októbra redukuje plánované hospitalizácie. Dôvodom je zvyšujúci sa počet zdravotníckych pracovníkov s potvrdeným ochorením COVID-19 a potreba reprofilizácie lôžok.

„Individuálne prehodnocujeme každý klinický stav, ktorý si vyžaduje hospitalizáciu, a rovnako individuálne zvažujeme každý operačný výkon,“ povedala hovorkyňa nitrianskej nemocnice Tatiana Kubinec.

Nemocnica má podľa nej aktuálne infikovaných 61 zdravotníkov, deväť je v karanténe. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť poskytuje nemocnica naďalej v plnom rozsahu, nič sa zatiaľ nemení ani pri poskytovaní ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Viac o téme: Koronavírus

Fakultná nemocnica v Nitre v ďalšej fáze podľa hovorkyne reprofilizovala 45 lôžok v Pavilóne chirurgických disciplín a pripravuje tam aj ďalších 15 lôžok. V priebehu minulého týždňa začala testovať na ochorenie COVID-19 všetkých hospitalizovaných pacientov, vďaka čomu sa podarilo zachytiť 10 pozitívne testovaných pacientov, ktorých do nemocnice prijatí pre iné diagnózy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tatiana Kubinec
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica Nitra