Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nou
Foto: vZdravotnictve.sk
30. 04. 2018 13:04 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

NOÚ dočasne povedie Tomáš Alscher

Národný onkologický ústav v Bratislave dočasne povedie v pozícii generálneho riaditeľa Tomáš Alscher. Na pondelňajšom stretnutí sa na tom zhodla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská s prednostami všetkých kliník Národného onkologického ústavu v Bratislave.

Tomáš Alscher pôsobil doteraz v pozícii ekonomického riaditeľa, vo vedení ústavu je celkovo 6 rokov. Pozíciu generálneho riaditeľa bude dočasne zastávať až do výsledkov riadneho výberového konania.

„Dôležité bolo pre nás vybrať človeka, ktorý bude pre zamestnancov ústavu prijateľný, pozná prostredie a dokáže situáciu stabilizovať. Zároveň sme už vypísali výberové konanie na nového generálneho riaditeľa, ktoré je oficiálne zverejnené a uchádzači môžu prihlášky posielať do 17. mája,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Alscher chce situáciu stabilizovať

„Uvedomujem si, že je to veľká zodpovednosť. Nakoľko v ústave pôsobím šesť rokov, mám úprimný záujem na tom, aby sa situácia stabilizovala a spoločnými silami sme spolu s našimi špičkovými zamestnancami poskytovali pacientom čo najlepšiu možnú starostlivosť,“ povedal dočasne poverený generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher.

Pondelkového stretnutia za okrúhlym stolom s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou sa zúčastnili prednosta II. onkologickej kliniky LF UK a NOÚ Michal Mego, prednosta Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ Daniel Pinďák a prednosta Kliniky onko-hematológie LF UK a NOÚ Ľuboš Drgoňa.

Ministerke zdravotníctva Andrei Kalavskej podľa jej slov záleží na tom, aby sa v ústave poskytovala kvalitná zdravotná starostlivosť a stabilizácia kľúčových zdravotníkov je preto kľúčovým faktorom. Riešenia sú preto prioritne  zamerané na to, aby  pacienti aj naďalej dostávali  kvalitnú špecializovanú zdravotnú starostlivosť.

Spoločné vyhlásenie

„Veríme, že tento krok prispeje k stabilizácii ústavu, dočasne poverený generálny riaditeľ pozná prostredie nemocnice, kontinuálne v ňom pôsobí, preto v ňom  vidíme osobu, ktorá by mohla upokojiť situáciu a vytvoriť podmienky pre postupné riešenie nahromadených problémov.“

Alscherov podpis je spolu s ostatnými riaditeľmi na upozornení, ktoré rada riaditeľov poslala signatárom otvoreného listu ministerke.

Odporúčané články

Banskobystrickú detskú nemocnicu povedie Juraj Gallo Očkovací kalendár na Slovensku sa bude upravovať

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Umelá inteligencia sa sama naučila riešiť Rubikovu kocku, na poskladanie potrebovala len sekundu

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X