Nové detské kardiocentrum v NÚSCH privíta prvých pacientov už začiatkom jesene

ZDRAVOTNÍCTVO: Budova NÚSCH
Pohľad na Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH). Foto: SITA/Marko Erd

Nové detské kardiocentrum v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) má privítať prvých pacientov začiatkom jesene. Na tlačovej besede o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Prvé financie na toto kardiocentrum získal ústav ešte v roku 2003.

Moderné pracovisko so špičkovou medicínou

„Dnes máme na dosah otvorenie tohto moderného pracoviska, ktoré vyzdvihne prácu zdravotných sestier a lekárov detského kardiocentra, ktorí prinášajú špičkovú medicínu nielen v kontexte Slovenska, ale aj v kontexte Európy a sveta,“ uviedol minister.

Ako dodal, k 400 miliónom slovenských korún, teda približne 13 miliónom eur pridalo vedenie NÚSCH ďalších 10 miliónov eur, a to vďaka dobrému hospodáreniu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Riaditeľ NÚSCH ešte ostane vo funkcii

Minister tiež uviedol, že dnešným dňom sa končí mandát generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva NÚSCH Mongi Msollyho. Šéf rezortu sa však súčasného generálneho riaditeľa rozhodol vzhľadom na rozrobenú prácu opätovne vymenovať do tejto funkcie. Mongi Msolly tak na pozícii zotrvá ešte šesť mesiacov. Na jeho funkciu a tiež ďalších dvoch členov predstavenstva vyhlási rezort výberové konanie.

S týmto projektom sa zrealizoval aj projekt nového diagnostického centra NÚSCH s novým heliportom. Robiť sa v ňom budú transplantácie a vyšetrenia pacientov so srdcovou arytmiou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek KrajčíMongi Msolly
Firmy a inštitúcie NÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb