Pred nemocnicou v Nových Zámkoch osadili unimobunku na testovanie na Covid-19

Koronavirus, testovanie
Prevádzka mobilných odberových miest je hradená zo štátneho rozpočtu. Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Nové Zámky otvorila odberné miesto na diagnostiku ochorenia COVID-19. „Na parkovisku pred budovou nemocnice sme počas uplynulého týždňa osadili unimobunku, ktorá bude na tento účel slúžiť. Testovanie spúšťame formou ‚drive-through‘,“ uviedol hovorca a marketingový manažér nemocnice Ján Baček.

Pacient musí vyplniť online formulár v aplikácii Moje eZdravie, kde dostane tzv. Covid pas. Následne ho Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR bude kontaktovať, či je vhodný kandidát a pošle mu presné pokyny. FNsP Nové Zámky môže odobrať ster až po odsúhlasení ÚVZ SR, nielen pridelením Covid pasu.

Viac o téme: Koronavírus

Nemocnica bude ľudí testovať v pracovných dňoch dni od 8:00 do 12:00. „Odhadujeme, že denne odoberieme približne 30 vzoriek. Odbery budú vykonávať naši zamestnanci. Pacientom prídu výsledky prostredníctvom aplikácie alebo SMS,“ uviedol Baček.

Dodal, že odbery sú hradené z prostriedkov zdravotnej poisťovne, pacienti si zaň teda nebudú platiť. Odber na vlastnú žiadosť a za hotovosť nie je možný.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Nové Zámky